Úvod Správy Niké liga Špeciálne kopačky na výnimočný okamih

Špeciálne kopačky na výnimočný okamih

Dávid Holman pokročil v procese rekonvalescencie.

Sezóna 2021/22 sa pre Dávida Holmana nezačala vôbec dobre. Jeden z našich dôležitých ofenzívnych hráčov si ešte pred prvým súťažným duelom so Shamrockom roztrhol na tréningu predný krížny väz, čo znamenalo operáciu a dlhodobú pauzu. Dávid sa však k zraneniu postavil čelom a je optimisticky naladený. Počas prebiehajúceho týždňa dokonca urobil významný krok v procese rekonvalescencie.

Dávid v utorok prvýkrát od zranenia trénoval na ihrisku. Samozrejme, naďalej individuálne. „Som skutočne šťastný, veci idú správnym smerom. Dlho som sa pripravoval len vnútri v telocvični, je skvelé, že už môžem trénovať aj vonku na ihrisku,“ vyhlásil náš ofenzívny stredopoliar.

„Na ihrisku začínam s behmi a taktiež trénujem rýchle zmeny smeru. Predtým som už behal na bežeckom páse, ale je to neporovnateľne iné než na trávniku a v kopačkách. V tejto fáze je dôležité to, aby bolo koleno a svaly pripravené na spomínané zmeny smeru pri pohybe,“ pokračoval Dávid Holman, ktorý sa už na ihrisku aspoň dotkol svojej milovanej futbalovej lopty. Stalo sa tak v podstate prvýkrát od zranenia.

„Poznám sám seba a viem, že by som s loptou niečo vymýšľal (úsmev). Preto som sa jej prakticky prvýkrát od zranenia dotkol až teraz na ihrisku. Na prvý tréning vonku som si vzal špeciálne kopačky, v ktorých som dal svoj prvý reprezentačný gól do siete Azerbajdžanu. Odvtedy som ich nikdy nepoužil, až teraz. Symbolizuje to pre mňa hodnotu tohto okamihu. Kopačky som vytiahol na tento jeden tréning a opäť som ich vrátil späť na svoje čestné miesto,“ vyhlásil 28-ročný futbalista, ktorý nosí belasý dres od leta 2017.

Rekonvalescencia ide podľa plánu. „Presne zajtra to bude tretí mesiac v rámci rekonvalescencie. Som veľmi vďačný všetkým, ktorí mi pomáhajú. Prakticky dennodenne so mnou pracuje náš fyzioterapeut Radomir Mijatovič a kondičný tréner Roman Švantner, rovnako hlavný tréner Vladimír Weiss sa pravidelne zaujíma o to, ako na to som. Cítim podporu zo strany klubu, čo je v takýchto chvíľach veľmi dôležité, a som ešte hladnejší po návrate,“ povedal Dávid Holman.

Od zranenia čítate vôbec prvý rozhovor, ktorý Dávid Holman poskytol nielen pre klubový web, ale aj pre slovenské či maďarské médiá. Dávid nemal nikdy problém v komunikácii s médiami, a o svojom zranení doteraz nehovoril z iných príčin. 

„V posledných mesiacoch som slušne odmietol všetky žiadosti o rozhovor od médií v Maďarsku i na Slovensku. Som rád, že to všetci novinári pochopili, a zachovali sa korektne. Rozhodol som sa tak preto, že som nechcel robiť zo seba martýra. Nechcel som sa verejne ľutovať. Ľudia na svete predsa riešia omnoho horšie a vážnejšie problémy než je moje zranenie. Samozrejme, je to nepríjemné, no sú naozaj aj oveľa horšie veci. Veľa ľudí mi písalo na sociálnych sieťach a pýtali sa, ako na tom som, preto som teraz poskytol prvý rozhovor. A je to aj posledný rozhovor až do môjho návratu na ihrisko. Verím, že to chápu novinári i fanúšikovia. Každý deň trénujem, aby som sa vrátil ešte silnejší. Neviem sa dočkať, kým budem opäť späť v hre,“ uzavrel maďarský reprezentant.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.