Úvod Správy Bod je na spokojnosť primálo

Bod je na spokojnosť primálo

Ako jediný sa presadil proti Zlatým Moravciam, no na triumf to nestačilo.

Zo súboja sedemnásteho kola Corgoň ligy odchádzal Slovan zo Zlatých Moraviec s bodom za remízu 1:1. Hoci Miloš Lačný nemal v napínavom stretnutí najviac gólových príležitostí, dokázal sa presadiť ako jediný. Jeho presný zásah však na viac ako jednobodový zisk nestačil.

„Pre Slovan to nie je uspokojivý výsledok, pretože Slovan chce vždy vyhrať. To je fakt. Treba sa však poučiť zo zápasu a odstrániť chyby, ktoré sme spravili. Nabudúce ich nesmieme opakovať,“ vyhlásil Miloš Lačný.

Dvadsaťtriročný útočník zakončoval skutočne s prehľadom. Po výbornej prihrávke od Filipa Šeba mal dostatok priestoru i času. „Filip Šebo si krásne zbehol do odkrytého priestoru a nacentroval mi parádnu loptu. Ja som nabehol z druhej vlny. Zakončoval som v podstate do prázdnej brány, pretože obrancovia súpera boli v zložitej pozícii. Nevedeli, kto sa bude ako pohybovať a nemohli dostatočne rýchlo reagovať. Mal som tak dosť času na pohodlné zakončenie,“ opísal moment z dvadsiatej siedmej minúty úspešný strelec.

V tejto časti hry boli naši hráči jednoznačne lepším tímom. Namiesto zvýšenia náskoku však dali súperovi príležitosť vrátiť sa do stretnutia. „Chceli sme ešte pridať a súpera zatlačiť. Mohli sme dať gól, čo sa nám nepodarilo a Zlatomoravčania sa stihli včas spamätať. Namiesto nášho zvýšeného náskoku, žiaľ, prišlo vyrovnanie a stav 1:1,“ skonštatoval útočník Slovana.

Po predvedenej hre sa remíza javí ako spravodlivé rozdelenie bodov, ktorá však obhajcu titulu neuspokojila. „Neberiem to ako férový výsledok. Mohli sme dať minimálne o gól viac a vyhrať. Tiež treba povedať, že Zlaté Moravce mali tri čisté gólové príležitosti a mohli zvíťaziť 3:1. O tom je futbal. Inkasovali sme a v druhom polčase sme už nedokázali rozhodnúť o svojom triumfe,“ zakončil Miloš Lačný.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informujeme našich fanúšikov o možnosti zakúpenia si vstupeniek na dohrávaný zápas 5. kola Niké ligy - MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava.
Jaromír Zmrhal po víťazstve nad Žilinou.
Pozrite si zostrih zo zápasu.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.