Úvod Správy Transfery Adler: Som pripravený na výzvu

Adler: Som pripravený na výzvu

Adler Da Silva a jeho prvé slová po príchode do Slovana Bratislava.

Adler Da Silva prišiel na Slovensko len na začiatku prebiehajúceho kalendárneho roka, už si však stihol urobiť veľmi dobré meno. V jarnej časti odohral 11 zápasov, v ktorých strelil 6 gólov a pridal 2 asistencie. Výrazne prispel k tomu, že Pohronie sa zachránilo v najvyššej súťaži.

Stále len 22-ročný Švajčiar sa stal zaujímavým aj na hráčskom trhu, pričom v mladom veku má stále predpoklady ďalej sa zlepšovať. Belasí ho napokon získali z Pohronia na ročné hosťovanie s automatickou opciou na trvalý prestup.

„Som veľmi šťastný. Vážim si, že sa stávam hráčom Slovana Bratislava, najväčšieho klubu na Slovensku. Budem sa snažiť odviesť pre klub a fanúšikov to najlepšie, čo vo mne je,“ povedal Adler Da Silva po príchode do Slovana Bratislava.

Výhodou Adlera je univerzálnosť. „Najradšej hrám na hrote útoku. Tam sa cítim najlepšie. Môžem však nastúpiť aj inde v ofenzíve či napríklad na krídle. Musím sa vedieť prispôsobiť systému a požiadavkám trénera.“

Naša ofenzívna akvizícia má za sebou zaujímavý futbalový príbeh. Adler sa narodil v Ženeve a odmalička žil vo Švajčiarsku. Úspešne prešiel akadémiou Servette FC, pričom svoju rodnú krajinu aj pravidelne reprezentoval v mládežníckych kategóriách. Je Švajčiar, no ako priezvisko napovedá, má aj brazílske korene.

„Narodil som sa vo Švajčiarsku, žil som tam odmalička. Rodičia sú z Brazílie. Na ihrisku je to v mojom podaní taký mix z prvkov švajčiarskeho a brazílskeho futbalu. Verím, že pre Slovan budem platným hráčom a pomôžem klubu k splneniu cieľov,“ hovorí 22-ročný futbalista.

Adler už na Tehelnom poli raz hral, bolo to v drese Pohronia vo februári 2021. Tento duel sme vyhrali 1:0. V tom čase sa hralo bez divákov, čiže naša letná akvizícia až teraz zažije skutočné Tehelné pole. A najmä, už v belasom drese.

„Štadión Tehelné pole je krásny, neviem sa dočkať na svoj prvý zápas. Túžim už čím skôr vybehnúť na ihrisko. Viem, že v Slovane sa počítajú len víťazstvá. Som pripravený na túto výzvu. Teším sa na každý jeden zápas, či už to bude liga, domáci pohár, alebo Konferenčná liga,“ uzavrel Adler.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.