Úvod Správy Transfery Ofenzívu posilní známe meno z našej ligy

Ofenzívu posilní známe meno z našej ligy

Do Slovana prichádza Adler Da Silva Parreira.

Belasí v závere prestupového obdobia posilňujú káder. Najnovšou akvizíciou belasých je 22-ročný ofenzívny univerzál Adler Da Silva. Švajčiarsky futbalista, ktorý má brazílske korene, k nám prichádza z Pohronia na ročné hosťovanie s automatickou opciou na trvalý prestup. 

Adler je odchovancom ženevského klubu Servette FC, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami a ako 16-ročný výrazne prispel k zisku majstrovského titulu v kategórii U18. Od začiatku roka 2021 pôsobil na Slovensku. Na jar 2021 šiestimi gólmi a dvomi asistenciami výrazne prispel k záchrane Pohronia v najvyššej súťaži. Je to rýchly a technicky disponovaný ofenzívny hráč, ktorý môže nastúpiť na hrote útoku i na iných pozíciách v ofenzíve.

„Adlera dobre poznáme zo slovenskej ligy. Je to talentovaný a perspektívny futbalista a vidíme v ňom veľký potenciál. Veríme, že ho v našom klube pod naším trénerským štábom naplno rozvinie, a bude prínosom. Berieme ho ako ofenzívneho hráča, ktorý môže nastúpiť na viacerých postoch. Vieme, že jeseň bude nabitá, a potrebovali sme zvýšiť počet hráčov a konkurenciu v mužstve. Vždy je to na hráčoch, ako sa pobijú o svoje miesto, a ako zamotajú trénerovi hlavu. Splnili sme cieľ v podobe kvalifikácie do skupiny, teraz je pred nami ďalší cieľ, a to v Konferenčnej lige dôstojne reprezentovať Bratislavu i Slovensko, a zabojovať o čo najlepší výsledok. Nesmieme zabúdať ani na ligu a titul, ktorý je naším primárnym cieľom. Aj preto sme mali pocit, že je dôležité ešte v závere prestupového obdobia niekoho priniesť, aby sme boli schopní byť úspešní na viacerých frontoch a vo všetkých súťažiach,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Adler Da Silva Parreira má brazílske korene, narodil sa však vo Švajčiarsku, kde aj odmalička žil. Vyrastal v Ženeve, je odchovancom miestneho známeho klubu Servette FC. V tomto klube prešiel mládežníckymi kategóriami a už v mladom veku ukázal svoj potenciál, keď v nabitej konkurencii reprezentoval Švajčiarsko v kategórii do 17, 18 i 19 rokov.

Adler už ako 16-ročný patril získal so Servette FC titul v kategórii do 18 rokov, prispel k nemu ôsmimi presnými zásahmi. V ďalšej sezóne si s materským klubom zahral v mládežníckej Lige majstrov. Debut v A-tíme absolvoval v auguste 2015. Kým Servette sa v ďalších rokoch snažil prebojovať z druhej ligy do prvej, zbieral Adler zápasovú prax na hosťovaniach v Etoile Carouge, Grasshopper Zürich či v FC Sion. Od roku 2019 pôsobil v Stade Nyonnais, kde strelil v 26 zápasoch 12 gólov.

Prvou zahraničnou zastávkou Adlera v kariére bolo Slovensko. Na začiatku roku 2021 sa stal hráčom Pohronia, a v našej lige okamžite pozitívne zaujal. Hneď pri premiére proti Nitre strelil dva góly. Na jar 2021 celkom odohral 11 duelov, v ktorých 6 gólmi a 2 asistenciami výrazne pomohol Pohroniu k záchrane v najvyššej súťaži.


Adler Da Silva Parreira

Dátum a miesto narodenia: 28. decembra 1998 v Ženeve

Krajina: Švajčiarsko

Post: útočník, alternatívne ofenzívny stredopoliar či krídelník

Výška: 1,86 m

Kluby: Servette FC (SUI), Etoile Carouge FC (SUI), Grasshopper Zürich (SUI), FC Sion (SUI), Stade Nyonnais (SUI), FK Pohronie (SVK)

Reprezentácia: Švajčiarsko U19 (5 štartov), Švajčiarsko U18 (4 štarty/2 góly), Švajčiarsko U17 (2 štarty/1 gól)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.