Úvod Správy Niké liga Vojtko: Bude pre mňa cťou hrať na Tehelnom poli

Vojtko: Bude pre mňa cťou hrať na Tehelnom poli

Rozhovor s najnovšou posilou belasých.

Matúš Vojtko je už hráčom Slovana Bratislava a bude pripravený aj na nedeľňajší zápas so Zlatými Moravcami. Stále len 20-ročný obranca ohraničil svoje ligové pôsobenie v Michalovciam symbolicky práve s najúspešnejším slovenským klubom – so Slovanom zažil ligovú premiéru a zároveň s nami odohral svoj posledný duel za materský klub.

Písal sa 5. august 2018, keď v tom čase len 17-ročný talentovaný obranca debutoval v najvyššej súťaži. „Na prvý zápas nikdy nezabudnem. Mal som ešte len 17 rokov a debutoval som v lige práve v zápase so Slovanom. Hralo sa v Michalovciach, Slovan zvíťazil 2:1. Bolo to pre mňa niečo neskutočné. Je zaujímavé, že so Slovanom som odohral aj svoj posledný zápas za Michalovce,“ vyhlásil Matúš Vojtko. Svoj posledný duel za Michalovce, kde futbalovo vyrastal od svojich piatich rokov, odohral 14. augusta na Tehelnom poli.

Teraz je už hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu, kde podpísal štvorročný kontrakt. „Pocity sú veľmi pozitívne. Slovan je najväčší klub na Slovensku s históriou, ktorú si treba vážiť a vnímať. Pre mňa je to veľká výzva, na ktorú sa teším,“ hovorí slovenský mládežnícky reprezentant.

Matúš Vojtko má v lige na konte už 69 štartov, v ktorých strelil dva góly. V slovenskej reprezentácii do 21 rokov odohral celkom 9 zápasov, pričom nastúpil vo všetkých dueloch slovenskej „21-ky“ v tomto kalendárnom roku. Dokonca bol kapitánom tímu v poslednom zápase s Fínskom.

„Môj post je na ľavom kraji obrany. Chcel by som sem priniesť svoj dôraz v osobných súbojoch a kvalitný center. Verím, že čím skôr zapadnem do tímu, a postupne začnem zbierať štarty. Budem tvrdo trénovať, aby som si vyslúžil šancu napríklad aj v európskych dueloch.“

Naša nová akvizícia na vlastné oči sledovala včerajší duel s Olympiakosom a zažila výbornú atmosféru, ktorú vytvorili belasí fanúšikovia. „Tehelné pole je krásny štadión, určite najkrajší na Slovensku. Teším sa, že som sa stal hráčom Slovana. Bude pre mňa cťou hrať na Tehelnom poli domáce zápasy pred našimi fanúšikmi,“ uzavrel Matúš Vojtko.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasy z kabíny po odvetnom zápase v Severnom Macedónsku.
Názory trénerov po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 s FC Struga (2:1).
FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.