Úvod Správy Eventy Kniha o Teodorovi Reimannovi slávnostne pokrstená

Kniha o Teodorovi Reimannovi slávnostne pokrstená

Knihu si môžete zakúpiť vo fanshope a v dobrých kníhkupectvách.

Pred utorňajším duelom s Lincolnom Red Imps bola slávnostne pokrstená v poradí jedenásta knižná publikácia z edície Belasé legendy. Jedenásta publikácia opisuje život a kariéru legendárneho športového „obojživelníka“ a slovanistu Teodora Reimanna.

Autorom publikácie je Ladislav Harsányi, krstným otcom významná osobnosť slovenskej športovej žurnalistiky Jozef Kšiňan. Knihu o Teodorovi Reimannovi si môžete zakúpiť vo fanshope ŠK Slovan i v dobrých kníhkupectvách. Cena je 13,90 €, pre permanentkárov 11,90 €.

Teodor Reimann (10. február 1921 – 30. august 1982), zvolenský rodák, bol výnimočný futbalový brankár a hokejový útočník. Reprezentoval Slovensko i Československo v oboch športoch a takých nebolo a nie je naozaj veľa. Za futbalovú reprezentáciu Slovenska nastúpil 14-krát, za Československo 5-krát, zúčastnil sa na majstrovstvách sveta v roku 1954. Takmer celé desaťročie pôsobil v drese belasých, získal tri tituly futbalového majstra Československa v rokoch 1949, 1950, 1951. Dodnes je rekordérom čs. ligy v dĺžke čistého konta bez prerušenia – 769 minút. Zaskvel sa aj na legendárnom zájazde ŠK Bratislava v Mexiku (1948), kde si svojimi výkonmi získal srdcia mexických fanúšikov, ktorí ho po jednom zápase odniesli z ihriska na pleciach. Svojho času bol najpopulárnejším športovcom na Slovensku.

Bol lídrom a dušou kolektívu, s veľkým zmyslom pre humor a spravodlivosť. Po skončení aktívnej kariéry pôsobil ako tréner aj pri belasej mládeži, či B-tíme, neskôr i vo viacerých kluboch. Veľký, statočný chlap to však nemal v živote ľahké. Aj na ňom sa podpísala doba a hlavne štátna moc, ktorá mu dala poriadne pocítiť svoju silu. Dodo, ako ho všetci volali, to však iba lakonicky komentoval spôsobom sebe vlastným: „... bola taká doba.“ Bolesť a krivda však museli Dodove srdce trápiť aj po návrate z väzenia. Zomrel vo veku 61 rokov na zlyhanie srdca. Nech navždy žije pamiatka brankárskeho velikána a vynikajúceho človeka!

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ako hrali naši mladíci?
Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.