Úvod Správy Koniec úspešných sérií v Trnave

Koniec úspešných sérií v Trnave

ŠK Slovan prehral v derby v Trnave 0:2 po dvoch góloch v druhom polčase.

ŠK Slovan Bratislava prehral v zápase 15. kola Corgoň ligy v Trnave 0:2. Po bezgólovom prvom polčase sa dvakrát presadil útočník Spartaka Koro Kone a belasí nedokázali na tieto dva zásahy odpovedať. Skončili sa tak série štyroch triumfov a ôsmich zápasov bez prehry, ktoré úradujúci majstri Slovenska ťahali v Trnave od sezóny 2007/08.

V úvode zápasu to bol skôr taktický boj, ako prví mohli skórovať domáci až v 22. min. Po štandardnej situácii zakončovali v pokutovom území viacerí Trnavčania, ale defenzíva „belasých“ aj s prispením žrde odolala v neprehľadnej situácii. O tri minúty neskôr unikol cez Čvirika Filip Šebo, ale z uhla už brankára Spartaka Rašku neprekonal. V 30. min to hosťujúci Juraj Halenár skúšal z diaľky len do stredu bránky, podobne skončil aj priamy kop o sedem minút neskôr v podaní Hanzela na druhej strane. V 41. min aktívny Halenár napálil pravú žrď zo strednej vzdialenosti. Záver prvého polčasu priniesol ešte únik Ciprysa, ktorý našiel Vyskočila. Český krídelník sklzom však poslal loptu iba do náruče Hrošša v bránke Slovana.

V 53. min trafil obranca Slovana Marián Had pri odkope loptu do Kora Koneho, ten unikol stredom ihriska a strelou po zemi prekonal Hrošša – 1:0. O dvanásť minút sa Trnavčania radovali opäť. Cez viacerých hráčov sa uvoľnil na pravej strane Habánek, ktorý poslal ideálny center opäť na Kora Koneho, ktorý sa znovu nemýlil – 2:0. V 69. min to z diaľky skúšal Ľuboš Hanzel, no Hroššo bol teraz pozorný a strelu vyrazil nad. V druhom polčase pohrozili slovanisti po prvý raz až v 82. min, keď z diaľky preveril Rašku Halenár. O minútu neskôr sa po rohu dostal k hlavičke striedajúci Miloš Lačný, ale mieril len nad. Záver zápasu poznačila nervozita, ktorá vyústila do červenej karty pre Martina Dobrotku.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 54. a 65. Kone

Žlté karty: 88. Kaščák, 90.+ P. Čarnota - 21. Bagayoko, 68. Dobrotka, 79. Žofčák

Červená karta: 90. Dobrotka (po druhej ŽK)

Trnava: Raška - Habánek, Gross, Čvirik, Hanzel - Procházka, Karhan, Kaščák, Ciprys (64. Petráš) - Koro Kone (78. Oravec), Vyskočil (86. P. Čarnota)

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Had, Táborský - Milinkovič (75. Štepanovský), Kladrubský, Grendel (53. Lačný), Žofčák - Halenár, Šebo (75. Kuzma)

Rozhodovali: Vlk - E. Weiss, Vorel

Návšteva: 8482 divákov