Úvod Správy Radosť z hry, smútok z prehry

Radosť z hry, smútok z prehry

Hodnotenie trénera ŠK Slovan Vladimíra Weissa po zápase Európskej ligy na ihrisku PSG.

Hodnotenie trénera ŠK Slovan Bratislava Vladimíra Weissa po zápase Európskej ligy na ihrisku Paríž Saint-Germain:

O výsledku...
Myslím si, že za výkon sme si zaslúžili trochu viac ako prehru 0:1. Či by bola remíza spravodlivá, to posúďte sami... S prehrou nie je spokojný žiaden tréner na svete, ale z našej hry mám radosť. Hráči chcú a zlepšujú sa, čo je pre mňa podstatné. Takéto zápasy nás posúvajú dopredu, je to veľká škola pre mužstvo, ale aj pre celý náš klub. Toto sú cenné skúsenosti, pre ktoré musí Slovan bojovať o to, aby vyhrával našu ligu a pravidelne hrával európske súťaže.

O rozhodujúcich momentoch...
Vo futbale sa to už stalo mnohokrát a aj dnes sa potvrdilo to známe nedáš-dostaneš. My sme mali šancu zápasu. Bola to fantastická akcia Bagayoka. Takéto veci sú vedomé, často ich cvičíme na tréningu. Máme hráčov, ktorí si dokážu na tieto prihrávky nabehnúť a zakončiť. Juro Halenár premieňa v takejto pozícii desať z desiatich. Ja už som dvíhal ruky nad hlavu. Žiaľ, zakončenie mu nevyšlo. Aj on je len človek, môže sa to stať. Domáci vzápätí potvrdili svoju obrovskú kvalitu. Veľké mužstvá sa dokážu takto vzchopiť. Prakticky mohli v rozpätí 20 sekúnd prehrať i vyhrať zápas. Ich ofenzívne hviezdy nestoja veľa peňazí nadarmo, ale ja preto, lebo vedia rozhodnúť takýto duel. Spravili krásnu akciu a Pastore nám dal gól. Už keď letel center do šestnástky, hovoril som Jankovi Švehlíkovi na lavičke, že je to trest za našu nepremenenú šancu. Tak to aj bolo. Na povery neverím, ale teraz som asi bol nejakou zlou bosorkou a privolal som to.

O hre mužstva...
Bol to výborný futbal pre divákov s veľkým počtom šancí. Naše mužstvo potvrdilo stúpajúcu kvalitu. Chlapci podali veľmi kvalitný taktický výkon, ale do hry dali aj srdce a veľký kus odvahy smerom dopredu. Dovolili si kombinácie na dotyk, predviedli moderný futbal. Samozrejme, vždy sa nájdu aj nedostatky, no proti takému silnému súperovi sme si dokázali vytvoriť aj dobré príležitosti na skórovanie.

O výkonoch Halenára a Hrošša...
Juro bol jedným z najlepších na ihrisku. Ak by dal gól, bol by hviezdou zápasu. Je to ten Halenár, ktorého poznám a ktorý musí kraľovať v našej lige. Brankárov máme výborných dvoch a pre Hrošša som sa rozhodol preto, lebo už mal možnosť pocítiť silu PSG v bratislavskom stretnutí. Veril som, že aj v Paríži odchytá fantastický duel a aj sa mu to podarilo. Za výkon som však bezprostredne po  zápase pochválil celé mužstvo.

O atmosfére...
Chcel by som poďakovať vynikajúcim divákom, ktorí vytvorili tomuto zápasu výbornú kulisu. Domácim i našim, ktorí merali takú dlhú cestu a boli naším dvanástym hráčom. Rovnako si nesmierne cením prístup ľudí z domáceho klubu. Azda nikdy v kariére som sa nestretol s takou úprimnosťou a priateľskosťou ako v prípade trénera Kombouarého, športového riaditeľa Leonarda, či Makeleleho, ktorý nás prišiel privítať do našej kabíny. Potvrdilo sa, že čím väčší ľudia, tým sú skromnejší a priateľskejší. Ich prístup si veľmi vážime.

O stúpajúcej forme...
Vždy, keď prídem do nového mužstva, snažím sa hráčom vštepiť svoju filozofiu a naučiť ich trénovať podľa predstáv mojich a v tomto prípade aj Borisa Kitku. Musia pochopiť, čo chceme s klubom dosiahnuť a podľa toho pracovať. Progres vidno, chlapci sa zlepšujú z týždňa na týždeň. Mali sme krízu, ale myslím si, že už je za nami. Mužstvo som chválil aj po zápase so Žilinou a silu musí potvrdzovať aj v ďalších ligových dueloch. Napríklad hneď v tom najbližšom v Trnave, ktorý je pre nás zároveň najťažším. Som však presvedčený, že budeme napredovať a o budúcnosť sa neobávam.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne vydanie zápasového bulletinu SLOVANISTA.
Belasí v stredu o 17:30 vyzvú Žilinu.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.