Úvod Správy Fanúšikovia VIDEO: Keď sa Slovan predstavil v Nižnej...

VIDEO: Keď sa Slovan predstavil v Nižnej...

Klub v Nižnej pripravil dokument zo slávneho zápasu.

Najúspešnejší slovenský klub má na Orave početnú fanúšikovskú základňu a vždy, keď pricestuje do tohto regiónu, vyvolá vlnu záujmu. Bolo to tak v prípade pohárových zápasov v nedávnej minulosti, i priateľských meraní síl z dávnejšej histórie.

Slovan Bratislava sa presne 13. júna 1967 predstavil v priateľskom stretnutí v Nižnej. Pre klub z oravskej obce, ktorá sa nachádza v okrese Tvrdošín, to bol zrejme najslávnejší zápas histórie. Belasí tam cestovali pri príležitosti 20. výročia založenia futbalu v Nižnej.

Tri tisícky divákov vtedy videli vysoké víťazstvo Slovana 7:1. Belasí boli v tom čase vicemajstrami Československa, o necelé dva roky očarili futbalovú Európu víťazstvom v PVP.

FK Nižná pri tejto príležitosti pripravil spomienkový video-dokument s dobovými zábermi. Radi sme zareagovali na sympatickú iniciatívu klubu z Nižnej a ponúkame tento dokument aj našim fanúšikom prostredníctvom našich komunikačných kanálov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.