Úvod Správy Prípravné zápasy Času niet nazvyš, siedmeho júla sa nás nikto nebude nič pýtať

Času niet nazvyš, siedmeho júla sa nás nikto nebude nič pýtať

Tréner Vladimír Weiss st. na štarte letnej prípravy.

Belasých čakajú počas letnej prípravy dve sústredenia – kondičné v Šamoríne a herné v rakúskom Bad Tatzmannsdorfe. Prvý súťažný zápas novej sezóny odohráme 6. alebo 7. júla.

„Hráčov čaká robota. Musíme pridať po kondičnej stránke. Na prípravu máme štyri týždne. Prvý týždeň strávime v Šamoríne vo výborných podmienkach, ktoré tam sú pre športovcov vytvorené. Je to kondičné sústredenie, zamierame sa na fyzickú prípravu. Potom odchádzame do Rakúska na hernú prípravu, odohráme tri prípravné zápasy. Následne sa vrátime domov, budeme sa pripravovať v domácich podmienkach a absolvujeme generálku so Zlínom,“ povedal tréner Vladimír Weiss st.

Na belasých čakajú v príprave zaujímaví súperi. Stretneme sa aj s Dinamom Záhreb, pravidelným účastníkom európskych pohárov. Dinamo je premožiteľom Tottenhamu v osemfinále práve skončenej edície Európskej ligy.

„Chcel som ťažkých súperov. V jednaní je ešte jeden zápas, možno sa stretneme aj s CSKA Moskva, ktoré bude vedľa nás na sústredení. Je to otázka dohovoru. Čakajú nás súperi, ktorí radi behajú, ukážu naše nedostatky i klady. Sú to vždy priateľské zápasy, z toho netreba robiť nejakú tragédiu alebo závery. Tieto zápasy sú určené na to, aby sme sa zlepšili po fyzickej stránke i po taktickej stránke, najmä na toto budú zamerané posledné dva týždne prípravy,“ pokračoval Vladimír Weiss st.

Belasí odštartovali prípravu ako prví spomedzi všetkých ligových tímov. Prvý súťažný zápas nás čaká 6. prípadne 7. júla v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov. Súpera spoznáme na žrebe 15. júna. S mužstvom sa pripravujú aj David Hrnčár a Marián Chobot, s ktorými klub ešte počas uplynulej sezóny podpísal profesionálne kontrakty. 

„Každý deň chceme využiť čo najlepšie. Dnes sme mali testy, aby sme vedeli hráčov nastaviť na prístroje. Vďaka tomu budeme vedieť, aké majú pulzové frekvencie, čo je v dnešnom modernom futbale veľmi dôležité. Príprava je krátka, rýchla, času niet nazvyš. Avšak 7. júla sa nás nikto nebude pýtať, aký je deň, záležať bude len na tom, čo sme odrobili a ako na ihrisku vyzeráme. Pre nás to bude zápas roka, musíme ho zvládnuť, ani si neviem predstaviť, že by sa nám to nepodarilo,“ vyhlásil tréner Slovana.

S belasými zatiaľ netrénoval David Strelec, ktorý v posledných dňoch absolvoval všetky potrebné vyšetrenia týkajúce sa jeho zranenia. „Nie je to až také tragické ako to vyzeralo. David má v svale 12-centimetrovú trhlinku, ale nie je tak hlboko a také vážne, aké to bolo na prvý pohľad. Potrebuje 2-3 týždne liečebného pokoja. Tento týždeň si ešte oddýchne a od budúceho sa začne pripravovať s tímom. Do Rakúska už pôjde s nami,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.