Úvod Správy Niké liga Najnáročnejší titul

Najnáročnejší titul

Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. po zisku titulu.

Tretí titul v rade emotívne prežíval aj Ivan Kmotrík ml., ktorý svojím príchodom do funkcie generálneho riaditeľa odštartoval v Slovane viacero pozitívnych zmien. Tretí titul v rade je odzrkadlením práce, ktorú klub dlhodobo venoval aj prebudovaniu a skladbe mužstva. Generálny riaditeľ však vidí priestor na zlepšenie a po zisku titulu len potvrdil svoje slová z piatkovej tlačovej konferencie.

„Spadol nám veľký kameň zo srdca. Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, som rád, že sme získali titul a dobre sme sa naladili na finále pohára. Atmosféra v tíme bola v poslednom čase ťažká, boli sme v útlme, tento okamih mužstvu veľmi pomôže. Dnes sme videli iné mužstvo, plné odhodlania a energie. Verím, že sa od tohto víkendu odrazíme a budeme sa zlepšovať,“ povedal Ivan Kmotrík ml. zástupcom médií v rozhovore po zápase v Zlatých Moravciach.

Teraz čakajú belasých ďalšie méty. „Najbližšie nás čaká finále, chceme získať double. Slovan vo svojej vyše storočnej histórii ani raz neobhájil double, čo chceme teraz zmeniť. Čo sa týka leta, tak musíme dobre poskladať tím a urobiť ten správny rez, priniesť ten správny impulz. Potrebujeme impulz, no zase nechceme nejako výrazne meniť mužstvo. Kvalita tam je, čo hráči potvrdili dnes i v nedávnej minulosti v Európe, takže ich nechcem hanobiť. Nechystáme drastický rez, chceme to rozumne vyhodnotiť a urobiť správne kroky smerom do novej sezóny a nových výziev. Po sezóne si sadneme s trénerom a vyhodnotíme plusy a mínusy. Pre úspech v Európe je dôležité urobiť tie správne kroky a vyskladať mužstvo čo najlepšie v možnostiach, aké máme. Musíme byť rozumní a vnímať finančné možnosti i to, čo nám trh prinesie,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

V čom bol tretí titul iný než tie predošlé dva? „Predošlé sme získali s väčším predstihom, teraz sme sa trápili s posledným krokom. Tento titul vnímam ako najnáročnejší. Nemali sme dobrý začiatok, vymenili sme dvoch trénerov, trápil nás Covid, v klube to nebolo jednoduché. Nechceme sa vyhovárať len na Covid, ale práve z tohto dôvodu sme museli viackrát meniť plán zimnej prípravy, a aj preto tím nie je fyzicky pripravený tak ako by sme chceli. Nechcem dehonestovať ani prvý titul, na ktorý sme veľa čakali a bolo za ním veľa práce, no tento bol z objektívnych príčin najnáročnejší,“ hovorí generálny riaditeľ klubu.

Belasí predviedli v Zlatých Moravciach vskutku pekné futbalové predstavenie. „Boli tam náznaky, ktoré by sme chceli vidieť. Je tam však veľký priestor na zlepšenie, v mužstve je omnoho väčší potenciál. Verím trénerovi Vladimírovi Weissovi, že vytlačí z tímu oveľa viac, a že budeme hrať ešte lepšie. Tešíme sa na otvorenie brán štadiónov, potrebujeme ľudí, ktorí hráčov prirodzene vyburcujú. Hrať rok bez ľudí je náročné, vidíte to aj v zahraničí, kde sa kluby bez divákov tiež trápia. My to cítime a veríme, že ich návrat na štadióny prinesie ďalší impulz, a že s trénerom Weissom a ľuďmi na štadióne budeme ešte silnejší,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.