Úvod Správy Niké liga Božikov: Ďakujeme všetkým za podporu, verím, že sa čoskoro uvidíme na štadióne

Božikov: Ďakujeme všetkým za podporu, verím, že sa čoskoro uvidíme na štadióne

Kapitán po zisku tretieho titulu v rade.

Len štvrtýkrát vo viac než 100-ročnej histórii dosiahol ŠK Slovan Bratislava majstrovský hetrik. Predošlé tri dosiahli generácie hráčov v rokoch 1940-42, 1949-51 a 1994-96. V rokoch 2019-21 vyrovnal historický rekord súčasný káder, pričom vo všetkých troch prípadoch bol kapitánom tímu Vasil Božikov.

„Tento rok bol veľmi ťažký pre športovcov i všetkých ľudí. Tešíme sa, že sme v ťažkej dobe získali titul. Každý jeden titul bol špeciálny, či už prvý, druhý alebo tretí. Všetky si nesmierne vážim,“ povedal Vasil Božikov.

Pre viacero hráčov z aktuálneho kádra je to tretí titul. Pri všetkých troch boli okrem Vasila aj brankári Dominik Greif, Michal Šulla, Matúš Ružinský a Martin Trnovský, obrancovia Jurij Medveděv, Kenan Bajrič, stredopoliari Joeri de Kamps, Ibrahim Rabiu, Nono, Aleksandar Čavrič, Dávid Holman, Rafael Ratao a útočník David Strelec.

„Už tri roky ukazujeme, že sme Slovan, a sme najlepšie mužstvo na Slovensku. Musíme však pokračovať. Máme väčší potenciál a môžeme hrať aj lepšie. Toto bude popri titule a pohároch jedným z našich cieľov,“ vyhlásil kapitán belasých, ktorý po poslednom kroku v Zlatých Moravciach neskrýval radostné emócie. Symbolicky, belasí si pri majstrovskej definitívne udržali čisté konto v lige prvýkrát od februára. „Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Každý hráč bojoval a dal do toho všetko. Futbal bol pekný aj pre ľudí, ktorí boli na štadióne, alebo pozerali zápas doma. Je krajšie získať titul tak, keď vyhráte svoj zápas a nepozeráte sa na výsledky iných.“ 

Vasil Božikov adresoval poďakovanie kabíny fanúšikom. Viacerí prišli aj do Zlatých Moraviec a hráči s nimi absolvovali peknú ďakovačku. Ďalší zase povzbudzovali Slovan na diaľku. „Ako som už povedal, máme za sebou veľmi ťažký rok bez ľudí na štadiónoch. My hráme aj za seba a pre naše rodiny, no najväčšou motiváciou sú ľudia. Teraz sme necítili energiu, ktorú nám dávajú, keď sú na štadióne. Sú pre nás veľmi dôležití a chcem sa aj za kabínu poďakovať všetkým fanúšikom a ľuďom, ktorí nás podporujú. My to naozaj cítime aj na diaľku. Verím, že sme ich titulom potešili a prajem si, aby sa čo najskôr vrátili na štadión a mohli nás tam podporiť,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.