Úvod Správy Niké liga Božikov: Ďakujeme všetkým za podporu, verím, že sa čoskoro uvidíme na štadióne

Božikov: Ďakujeme všetkým za podporu, verím, že sa čoskoro uvidíme na štadióne

Kapitán po zisku tretieho titulu v rade.

Len štvrtýkrát vo viac než 100-ročnej histórii dosiahol ŠK Slovan Bratislava majstrovský hetrik. Predošlé tri dosiahli generácie hráčov v rokoch 1940-42, 1949-51 a 1994-96. V rokoch 2019-21 vyrovnal historický rekord súčasný káder, pričom vo všetkých troch prípadoch bol kapitánom tímu Vasil Božikov.

„Tento rok bol veľmi ťažký pre športovcov i všetkých ľudí. Tešíme sa, že sme v ťažkej dobe získali titul. Každý jeden titul bol špeciálny, či už prvý, druhý alebo tretí. Všetky si nesmierne vážim,“ povedal Vasil Božikov.

Pre viacero hráčov z aktuálneho kádra je to tretí titul. Pri všetkých troch boli okrem Vasila aj brankári Dominik Greif, Michal Šulla, Matúš Ružinský a Martin Trnovský, obrancovia Jurij Medveděv, Kenan Bajrič, stredopoliari Joeri de Kamps, Ibrahim Rabiu, Nono, Aleksandar Čavrič, Dávid Holman, Rafael Ratao a útočník David Strelec.

„Už tri roky ukazujeme, že sme Slovan, a sme najlepšie mužstvo na Slovensku. Musíme však pokračovať. Máme väčší potenciál a môžeme hrať aj lepšie. Toto bude popri titule a pohároch jedným z našich cieľov,“ vyhlásil kapitán belasých, ktorý po poslednom kroku v Zlatých Moravciach neskrýval radostné emócie. Symbolicky, belasí si pri majstrovskej definitívne udržali čisté konto v lige prvýkrát od februára. „Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Každý hráč bojoval a dal do toho všetko. Futbal bol pekný aj pre ľudí, ktorí boli na štadióne, alebo pozerali zápas doma. Je krajšie získať titul tak, keď vyhráte svoj zápas a nepozeráte sa na výsledky iných.“ 

Vasil Božikov adresoval poďakovanie kabíny fanúšikom. Viacerí prišli aj do Zlatých Moraviec a hráči s nimi absolvovali peknú ďakovačku. Ďalší zase povzbudzovali Slovan na diaľku. „Ako som už povedal, máme za sebou veľmi ťažký rok bez ľudí na štadiónoch. My hráme aj za seba a pre naše rodiny, no najväčšou motiváciou sú ľudia. Teraz sme necítili energiu, ktorú nám dávajú, keď sú na štadióne. Sú pre nás veľmi dôležití a chcem sa aj za kabínu poďakovať všetkým fanúšikom a ľuďom, ktorí nás podporujú. My to naozaj cítime aj na diaľku. Verím, že sme ich titulom potešili a prajem si, aby sa čo najskôr vrátili na štadión a mohli nás tam podporiť,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.