Úvod Správy Niké liga Správny športovec sa aj po údere postaví a ukáže, čo v ňom je

Správny športovec sa aj po údere postaví a ukáže, čo v ňom je

Joeri de Kamps pred zápasom v Žiline.

Pred belasými sú dva ligové zápasy na ihriskách súperov. Vonkajšiu „mini-sériu“ odštartujú v nedeľu v Žiline, s ktorou sme v prebiehajúcej sezóne odohrali tri gólovo bohaté a dramatické duely.

V základnej časti sme v Žiline remizovali 2:2 a doma sme vyhrali 3:2, v nadstavbe sme remizovali 2:2. „Súboje so Žilinou sú vždy náročné a zároveň zaujímavé. Žilinčania radi hrajú futbal, dávame proti nim viac gólov, no žiaľ, v tejto sezóne sme ich od nich aj pomerne veľa dostali. Pre fanúšikov sú to atraktívne a otvorené zápasy. My hráči to vnímame ako dobrú výzvu popasovať sa so súperom, ktorý len nebráni, ale tiež sa snaží tvoriť. Nebude to jednoduché, čo však nič nemení na tom, že v Žiline chceme zvíťaziť,“ povedal Joeri de Kamps.

Belasí sa musia otriasť z tretej prehry v sezóne, ktorú utrpeli minulú sobotu v derby. „Najlepšou je reakciou je hrať čím skôr ďalší zápas, v ktorom môžeme dokázať, že v skutočnosti nie sme ako ten tím, ktorý hral proti Trnave. Nikto z nás nemal v derby vydarený deň. Musíme sa zlepšiť, a to čo najskôr,“ vyhlásil dôrazný Holanďan. Počas týždňa mali naši hráči priestor na vyhodnotenie vecí, ktoré naposledy neboli dobré. „Prešli sme si viacero vecí. V derby sme prehrali veľa súbojov, aj preto sme prehrali celý zápas. Dostali sme dva góly prakticky z ničoho, zo štandardných situácií. Ťažko sme si vytvárali šance proti kompaktnej obrane. Tieto veci musíme robiť lepšie, a predovšetkým, my ich vieme robiť lepšie, čo sme ukazovali počas celej sezóny. Naším zámerom je vrátiť sa k hre, ktorá nás doviedla na prvé miesto tabuľky. Hneď od začiatku týždňa sme už prepli hlavu na Žilinu. Treba si vyhodnotiť chyby, na druhej strane sa však nemôžeme príliš utápať v tom, čo už nezmeníme. Ideme ďalej, hlavy máme hore, a do Žiliny sa ideme pobiť o tri body.“

Na Žilinu máme pekné spomienky, v posledných dvoch sezónach sme tam dosiahli majstrovskú definitívu. Tento scenár by v tomto kole nastal len v prípade nasledovnej výsledkovej konštelácie – prehry DAC v sobotu v Zlatých Moravciach a nášho víťazstva v Žiline. „Neriešime titulovú matematiku. Nepozerám sa na to, čo robí Dunajská Streda. My sa musíme koncentrovať len na seba a vyhrať za akýchkoľvek okolností. Sme prví, takže myslime len na to, čo musíme odviesť na ihrisku. Samozrejme, spomienky na Žilinu sú pekné, verím, že aj teraz odtiaľ odídeme s priaznivým výsledkom,“ vyhlásil Joeri de Kamps.

Čaká nás nabitý záver sezóny, v ktorom do nášho programu pribudli pohárové stretnutia. „Tešíme sa, všetci chceme hrať čo najviac zápasov. Osobne sa cítim dobre, som pripravený. Dostali sme úder od Trnavy, po ktorom sme trochu padli na zem. Ako správny športovec sa však musíš po údere vždy postaviť a ukázať, čo v tebe je,“ uzavrel Joeri de Kamps.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sympatická iniciatíva klubu spoločne so ZVJS.
Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.