Úvod Správy Niké liga Z vydareného prvého polčasu sme mali vyťažiť viac

Z vydareného prvého polčasu sme mali vyťažiť viac

Dávid Holman v rozhovore po zápase v Dunajskej Strede.

Jeden z našich najproduktívnejších hráčov strelil svoj prvý gól v roku 2021. Dávid Holman vynechal štyri ligové zápasy, keď ho z hry vyradilo menšie zranenie a potom aj pozitívny test na Covid-19.

V Dunajskej Strede bol v základnej zostave a v siedmej minúte otvoril skóre stretnutia. Bez problémov premenil pokutový kop, bol to jeho deviaty presný zásah v sezóne. „Som v Slovane štyri roky, za ten čas som premenil niekoľko pokutových kopov. Pri penalte je to najmä o hlave, musíte zachovať pokoj,“ povedal Dávid Holman po stretnutí. Na podhrotovej pozícii predviedol aj ďalšie dobré akcie, v 72. minúte striedal, keď na jeho miesto prišiel David Strelec.

„Cítim, že po viac než mesačnom výpadku, ktorý bol spôsobený zranením a ochorením Covid-19, ešte nie som v mojej stopercentnej forme. Navyše, v prvej polhodine som čo-to utŕžil v súbojoch. Môj plán je vrátiť sa späť ako 90-minútový hráč. Tvrdo na sebe pracujem, aby som tento cieľ naplnil."

Belasých mohlo v konečnom dôsledku mrzieť, že z veľmi dobrého prvého polčasu nevyťažili viac než jeden gól. Šance na to rozhodne mali. „V prvom polčase sme boli oveľa lepší než DAC, zvlášť v prvej polhodine sme dominovali. Mali sme dať z toho viac gólov. V Dunajskej Strede sa hrá ťažko, majú dobrý tím. Sme smutní, že sme na konci inkasovali. Na toto sa musíme viac koncentrovať, aby sa nám také veci nestávali,“ hovorí náš stredopoliar. Ak si spomenieme na októbrový zápas na pôde DAC, vtedy sme sa skôr z bodu tešili my, aj vzhľadom na náročné okolnosti. Teraz sme my smútili a DAC sa radoval. „Možno sa to tak trochu vyrovnalo za jesenný zápas, keď sme my boli spokojnejší s bodom. Škoda, že sme o víťazstvo prišli až v samom závere.“

V Dunajskej Strede bol viackrát v akcii VAR, raz si rozhodca prezrel situáciu aj na monitore. Bolo to práve pri penalte DAC, keď arbiter zmenil svoj verdikt práve po konzultácii s videom. Ako hráči vnímali viacero prerušení hry, vyplývajúcich z VAR? „Pre nikoho nie sú dlhé prerušenia dobré. Trochu spomaľovali hru, viackrát sme museli čakať, kým sa rozhodca poradí s videom. Na druhej strane, VAR je súčasťou futbalu, a my to musíme akceptovať. Verím, že časom sa aj skráti čas potrebný na konzultáciu s videom,“ vyhlásil Dávid Holman.

Belasí si tak ešte nevybojovali majstrovský mečbol, i keď pri priaznivej zhode výsledkov by už o týždeň mohli získať titul. Museli by však zdolať Trnavu, a DAC by zároveň doma musel prehrať s Trenčínom. „Do Dunajskej Stredy sme si prišli po víťazstvo, preto sa nemôžeme tešiť z remízy. Ak by sme vyhrali, mali by sme to s Trnavou vo vlastných rukách. Nepozeráme sa však na matematiku, ale na futbal. Čím skôr chceme získať titul a vyhrať všetky zápasy až do konca sezóny,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.