Úvod Správy Niké liga Veľké zápasy sa rozhodujú v hlavách

Veľké zápasy sa rozhodujú v hlavách

Kenan Bajrič pred zápasom v Dunajskej Strede.

Belasých v nedeľu čaká šláger, v ktorom si môžu v prípade víťazstva vybojovať prvý „mečbol“ na zavŕšenie majstrovského hetriku. Kenan Bajrič je presvedčený, že takéto veľké zápasy sa rozhodujú najmä v hlave.

Slovan a Dunajská Streda sú nielen tradiční rivali, ale v tejto sezóne aj priami konkurenti v boji o titul. Ešte v októbri, keď sme sa predstavili v MOL Aréne, sme na DAC strácali dva body. V nedeľu tam pocestujeme s 13-bodovým náskokom.

„Myslím si, že veľké zápasy sa často rozhodujú v hlavách. Môžeme využiť v náš prospech, že DAC je o 13 bodov za nami a ak chcú ešte nechať otvorenú bitku o prvé miesto, potrebujú vyhrať. Tým však rozhodne nechcem povedať, že si tam cestujeme po bod, alebo že budeme nejako vyčkávať. Vždy chceme vyhrať, a teraz to nebude iné. Kľúčové bude vyrovnať sa v hlavách s dôležitosťou a prestížou zápasu,“ povedal Kenan Bajrič.

Oba tímy mali počas týždňa pohárové povinnosti. Belasí prešli cez Liptovský Mikuláš po výsledku 1:0, Dunajská Streda si na neutrálnej pôde vo Zvolene poradila s Ružomberkom 3:1. „Pred nedeľou mám dobrý pocit. Sme na tom dobre v tabuľke, v poslednej dobe sa nám darí. Len potrebujeme byť viac koncentrovaní už od začiatku duelu, aby sme si nenechali dať gól, ale naopak, aby sme my skórovali ako prví. V Dunajskej Strede je to vždy ťažké, doma akoby boli ešte silnejší. My sme však pripravení a odhodlaní bojovať o priaznivý výsledok,“ hovorí 26-ročný rodák z Ľubľany.

Kenan Bajrič dosiaľ odohral proti DAC 9 ligových zápasov. V siedmich sa radoval z víťazstva, raz sa zrodila remíza, a raz sme prehrali. Má skúsenosti s bránením nebezpečných ofenzívnych hráčov súpera ako sú Eric Ramirez, Marko Divkovič, Andrija Balič, a samozrejme, kapitán Zsolt Kalmár. Práve Kalmár však pre zranenie určite do stretnutia nezasiahne. „Neviem špecificky vybrať jedného hráča, ktorého je v tíme DAC najťažšie ubrániť. Sú totiž veľmi dobrí ako tím a v ofenzíve majú viacerých výborných futbalistov, čiže osobne nevnímam ako tak podstatné, či im niekto bude chýbať. Očakávam veľmi dobrý zápas a boj počas celých 90 minút. Vieme, čo by znamenalo prípadné víťazstvo. Chceme ho dosiahnuť, no nepozeráme sa na to len optikou prípadného majstrovského mečbolu. My totiž až do konca sezóny nepoľavíme a pôjdeme stále naplno.“

Na ktorý zápas s DAC si Kenan špeciálne spomína? „Možno hneď na môj prvý zápas s Dunajskou Stredou, ešte v Bratislave na starom štadióne. Tieto súboje majú svoje čaro, je to šláger, škoda, že to bude opäť bez fanúšikov. Je to zvláštne, no už sme si na to žiaľ v tejto sezóne zvykli. Cítime však podporu našich fanúšikov aj z iných strán a vieme, že sú s nami. Bolo by krásne, ak by aspoň v závere sezóny mohli aspoň v nejakom počte prísť na štadión,“ vyhlásil Kenan Bajrič, ktorý v tejto sezóne podáva mimoriadne spoľahlivé výkony, ktorými si vypýtal aj miesto v slovinskej reprezentácii.

Kenan v posledných dvoch ligových dueloch nechýbal v základnej zostave, proti Žiline bol po jeho boku Vasil Božikov, so Zlatými Moravcami zase Myenty Abena. „Rád hrám s Vasilom i Myentym. Jediný rozdiel je, že keď hrám s Vasilom, som na pravom stopérovi, kým s Myentym som naľavo. Nie je to však žiadny veľký rozdiel. Hneď sa hrá lepšie a ľahšie, keď mám po svojom boku výborných spoluhráčov,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasy z kabíny po odvetnom zápase v Severnom Macedónsku.
Názory trénerov po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 s FC Struga (2:1).
FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.