Úvod Správy Fortuna liga Čo sme si v šatni povedali, to sme na ihrisku splnili

Čo sme si v šatni povedali, to sme na ihrisku splnili

Jurij Medveděv a Lukáš Pauschek po zápase so Zlatými Moravcami.

Nie je zvykom, aby belasí na Tehelnom poli po prvom polčase prehrávali. Stalo sa im to len štvrtýkrát – predtým dvakrát so Žilinou a v Európskej lige s Besiktasom. V každom zápase, v ktorom na novom na novom Tehelnom poli svietil na ukazovateli skóre po polčase nepriaznivý stav, napokon slovanisti bodovali.

Kým v troch predošlých zápasoch s nepriaznivým skóre po polčase to vždy bola dráma až do posledných sekúnd (len si spomeňte na dva góly zo záveru zápasu s Besiktasom na konečných 4:2), v sobotu belasí v druhom polčase jasne dominovali. „Prvý polčas bol zlý, to všetci vieme. V kabíne sme si povedali, že takto to ďalej nejde. Zdravo sme sa vyhecovali a nabehli sme na nich. Pokyn bol vyletieť na súpera a čím skôr vyrovnať. Prvým gólom sme sa dostali do pohody, vysoko sme ich napádali, získavali sme lopty, a dali sme ďalšie góly,“ povedal Jurij Medveděv po zápase v mix-zóne.

Práve Jurij bol zapojený v našej peknej akcii pri góle na 1:1. Na pravej strane zakombinoval s Aleksandarom Čavričom a tiesnený presne odcentroval Rafaelovi Rataovi, ktorý hlavou trafil k bližšej žrdi. „My si s Čakim dobre rozumieme na ihrisku i mimo neho. Vyšla nám ďalšia z našich akcií, teším sa, že sme z toho vyrovnali a nakopli sme sa k obratu skóre.“

Zápas sa lámal na rozhraní polčasov. Belasí síce inkasovali „do šatne,“ no psychologickú výhodu okamžite strhli na svoju stranu. „Zlomový moment bol podľa mňa gól na 1:1. Ak by bolo dlhšie 0:1, určite by sme to mali ťažšie. Po vyrovnávajúcom góle z nás spadla taká deka, hrali sme uvoľnenejšie a doslova sme si užívali futbal,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Pauschek: Zmena nielen v skóre, ale aj v hre

Čo sa povie v kabíne, to tam aj zostane. Aj zo slov našich hráčov však bolo jasné, že polčasová prestávka zmenila dianie na ihrisku. „Niečo sme si povedali medzi sebou, niečo pridal aj tréner. Dôležité bolo, že každý si povedané vzal za svoje. Zmenil sa nielen výsledok, ale aj hra. V prvom polčase sme vôbec nehrali to čo sme chceli, chýbal nám lepší pohyb, robili sme dosť chýb, z čoho mal súper šance. Vrcholom bol gól do šatne. Po prestávke to vyzeralo oveľa lepšie, dali sme štyri góly a vyhrali sme,“ zhodnotil Lukáš Pauschek.

Na zápase mal premiéru systém VAR. Na videu sa v prvom polčase preskúmavala situácia po kontakte Čavriča s Chrenom v pokutovom území Zlatých Moraviec. Preskúmavanie sa vyžiadalo približne štvorminútové prerušenie, ktoré sa premietlo do nadstaveného času v prvom dejstve. „Nebolo to zase nič veľmi nepríjemné. Síce sa pár minút nehralo, no stačilo sa trošku hýbať a nepripustiť si to do hlavy, nevypadnúť z koncentrácie. Je to len o zvyku. Sám som zvedavý ako sa systém VAR vyvinie, a ako pomôže lige a futbalu ako takému.“

Lukáš Pauschek na ľavom kraji obrany bránil Davida Hrnčára. Ako Lukáš vnímal mini-súboj dvoch odchovancov klubu? „Nevnímal som to nijako špeciálne, David bol pre mňa v tomto zápase súper ako každý iný. Snažil som sa plniť defenzívne úlohy a podporovať ofenzívu, aby som Davida vyčerpal aj pri bránení. Druhý polčas si David odbiehal na opačnú stranu, čiže už som ho toľko nevidel,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Tretia letná posila vystuží brankársky post.
Výstupy Slovan TV po prípravnom zápase s Kapfenbergom.
Klub v Nižnej pripravil dokument zo slávneho zápasu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.