Úvod Správy Reprezentácia Belasí reprezentanti

Belasí reprezentanti

Prehľad slovanistov nominovaných do reprezentácií.

V jedinom asociačnom termíne počas jarnej časti sezóny sa značne vyprázdni kabína nášho A-tímu a sčasti aj belasej U21. ŠK Slovan Bratislava má početné zastúpenie hráčov v reprezentáciách. Prinášame vám prehľad belasých reprezentantov a ich zápasov.

V pôvodnej nominácii Slovenska na marcové kvalifikačné zápasy MS 2022 na Cypre (24. marca), s Maltou (27. marca) a Ruskom (30. marca) boli štyria hráči z Fortuna ligy, a všetci štyria zo Slovana Bratislava. Žiaľ, Vladimír Weiss pre zdravotné ťažkosti, ktoré sa prejavili v zápase so Žilinou, na poslednú chvíľu vypadol z nominácie.

Súčasťou slovenskej reprezentácie tak v marci budú Dominik Greif, Lukáš Pauschek a premiérovo aj stále len 19-ročný odchovanec našej Akadémie David Strelec. Pre Davida je to príležitosť dosiahnuť na ďalší krok vo svojej sľubne rozbehnutej kariére. „Pozvánka ma príjemne prekvapila, a samozrejme, veľmi potešila. Chalani, ktorí so mnou vyrastali na Akadémii, videli, koľko som futbalu obetoval. Môžu si vziať inšpiráciu aj pre seba a svoje kariéry. Všetko je na trénerovi, no verím, že by som si mohol pripísať aj svoje prvé minúty v reprezentačnom áčku. Chcem dokázať, že tam patrím a pozvánku som si zaslúžil,“ povedal nám David Strelec ešte počas uplynulého týždňa tesne po zverejnení nominácie. 

V reprezentácii Bulharska nastala zmena na trénerskom poste, ktorého sa ujal Jasen Petrov, no nie v účasti obrannej stálice. Vasil Božikov, ktorý bol v jesenných dueloch dokonca kapitánom Bulharska, nechýba v aktuálnej nominácii na marcové kvalifikačné zápasy. Bulhari postupne vyzvú Švajčiarsko (25. marca), Taliansko (28. marca) a Severné Írsko (31. marca).

Novembrovú nomináciu do reprezentácie Slovinska si zopakoval Kenan Bajrič, ktorý v tejto sezóne predvádza mimoriadne stabilné výkony. Náš 26-ročný stredný obranca si v novembri pripísal dva reprezentačné štarty, z toho jeden súťažný. Ďalšie bude môcť pridať v marcových kvalifikačných zápasoch s Chorvátskom (24. marca), Ruskom (27. marca) a Cyprom (30. marca).

Exotické zápasy zažije ďalší náš stredný obranca Myenty Abena, ktorý má síce holandské občianstvo, no narodil sa na Suriname. Môže tak reprezentovať svoju krajinu, ktorú v marci čakajú kvalifikačné duely a v lete Gold Cup (šampionát krajín CONCACAF). Myenty je v nominácii Surinamu na zápasy s Kajmanskými ostrovmi (24. marca) a Arubou (28. marca).

Náš kmeňový hráč Žan Medved, ktorý do konca sezóny hosťuje vo Wisle Krakov, je nominovaný na majstrovstvá Európy do 21 rokov. Slovinci sa v základnej skupine postupne stretnú so Španielskom (24. marca), Českom (27. marca) a Talianskom (30. marca).

Pozvánky neobišli ani našich mládežníkov, ktorí sú súčasťou kádra belasej U21 v II. lige. Na kontrolný kemp slovenskej reprezentácie do 19 rokov boli nominovaní obranca Juraj Lacko a ofenzívny univerzál Matej Rosenberger. Obaja hráči pravidelne zbierajú skúsenosti za belasú U21 a patria k lídrom mladého tímu. V slovenskej "19-ke" je aj Gabriel Hornyák, ktorý zo Slovana Bratislava hosťuje v Senici. 

Súčasťou kádra slovenskej reprezentácie do 18 rokov na tréningový kemp a dva zápasy s Ruskom je náš 17-ročný obranca Alex Molčan, ktorý je tiež súčasťou projektu ŠK Slovan U21.

Všetkým našim reprezentantom budeme držať palce.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.