Úvod Správy Slovan TV Nová rubrika Slovan TV: Pamätné zápasy

Nová rubrika Slovan TV: Pamätné zápasy

Predstavujeme vám novú rubriku klubovej televízie.

Priebežne sa snažíme skvalitňovať a rozširovať obsah, ktorý vám ponúkame prostredníctvom klubových komunikačných kanálov. Predstavujeme vám novú rubriku Pamätné zápasy, ktorú vám budeme prinášať prostredníctvom Slovan TV pred každým ligovým zápasom.

Pamätné zápasy vám vždy prinesú reportáž v podobe návratu z historicky významného zápasu s naším najbližším súperom. Reportáž vždy odvysielame v časovom predstihu pred víkendovým ligovým duelom.

Začíname už dnes návratom k jednému pamätnému súboju so Sereďou ako naším najbližším súperom. Vrátime sa k poslednému kolu sezóny 2018/19, ktorá bola výnimočná naším návratom na Tehelné pole a suverénnym ziskom majstrovského titulu. Majstrovské oslavy prebehli práve po domácom zápase so Sereďou, ktorá sa vtedy ako nováčik prekvapujúco dostala do hornej šestky.

V piatok 24. mája 2019 prišlo na Tehelné pole 11 330 divákov, aby boli svedkami korunovácie suverénneho majstra. Belasí v celej sezóne 2018/19 prehrali len dvakrát a ligu ovládli so 17-bodovým náskokom.

Zápas mal však aj ďalší rozmer. Na Tehelnom poli sa s veľkým futbalom rozlúčil odchovanec Róbert Vittek, ktorý na záverečných 15 minút vybehol na ihrisko a predsa len si ešte zahral na novom štadióne. Dočkal sa potlesku v stoji, ovácií a veľkých emócií.

Andražovi Šporarovi chýbal pred týmto súbojom na vyrovnanie rekordného nástrelu Róberta Semeníka (29 gólov v jednej sezóne) jediný presný zásah. Slovinský kanonier napokon tento rekord skutočne vyrovnal, keď v druhom polčase premenil pokutový kop.

Rovnako nesmieme zabudnúť, že v tomto stretnutí si gólový účet v Slovane otvoril Rafael Ratao, ktorý strelil posledný presný zásah belasých v úspešnej sezóne. Gólov bolo celkovo 84.

Viac sa dozviete v reportáži. 


Fakty zo zápasu (24. mája 2019)

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 3:1 (1:0)

Góly: 4. Dražič, 55. Šporar (z 11 m), 68. Ratao – 65. Menich

Žlté karty: 89. Šporar - 19. Baez, 41. Michalík, 54. Nwolokor, 89. Menich

Rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Chládek

Návšteva: 11 330 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (51. Guzmics) – Čavrič (86. Potoma), Ratao (75. Vittek), Holman, Dražič - Šporar

Sereď: Nwolokor – Sus, Michalík, Menich, Hučko – Ventúra, Baez (63. Pankaričan) – Morong (62. Lačný), Bilas, Iván (82. Ulrich) – Špehar

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.