Úvod Správy Prípravné zápasy Slovan z preventívnych dôvodov ruší sústredenie v Turecku

Slovan z preventívnych dôvodov ruší sústredenie v Turecku

Klub sa rozhodol zrušiť sústredenie z preventívnych dôvodov.

Náročná situácia spojená so šírením ochorenia Covid-19 ovplyvňuje šport i futbal aj v novom roku 2021. Pandémia ovplyvnila program zimnej prípravy u mnohých klubov nielen z nášho regiónu. Aj ŠK Slovan Bratislava zareagoval na zhoršujúcu sa situáciu.

Klub sa z preventívnych dôvodov rozhodol zrušiť zimné sústredenie v Turecku, ktoré bolo pôvodne naplánované na 13. – 31. januára. Nechceme riskovať zhoršenie zdravotnej situácie v mužstve, či prípadne uviaznutie výpravy v karanténe v Turecku. Testy na štarte prípravy navyše preukázali zhoršenie zdravotnej stránky v súvislosti s výskytom Covid-19 v tíme, a vzhľadom na inkubačnú dobu ochorenia nie je v tejto chvíli možné povedať, či by sa po prílete do Turecka nevyskytli ďalšie pozitívne výsledky testov.

Rozhodnutie o zrušení sústredenia s viacerými atraktívnymi zápasmi a v kvalitných podmienkach bolo neľahké, ale sme presvedčení, že po zdravotnej stránke správne. Našou prioritou je zdravie hráčov a zabezpečenie prípravy s dôrazom na elimináciu ochorenia či zranení.

Vzniknutú situáciu intenzívne riešime, snažíme sa nájsť inú vhodnú formu prípravy vrátane prípravných zápasov. O novom programe prípravy a novom pláne prípravných duelov budeme fanúšikov i verejnosť včas informovať.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.