Úvod Správy Fortuna liga Nový rok, nové výzvy a naše veľké spoločné prianie

Nový rok, nové výzvy a naše veľké spoločné prianie

Čo nás čaká v novom roku 2021?

Rok 2021 prinesie nové výzvy, nové ambície a pevne veríme, že aj návrat fanúšikov na tribúny. Čo nás čaká a neminie v roku 2021?

Belasí sa v novom roku prvýkrát stretnú v piatok 8. januára, aby odštartovali zimnú prípravu. Tá sa začne komplexným fyzickým testovaním. Počas prípravy absolvuje naše mužstvo sústredenie v Turecku a odohrá šesť prípravných zápasov vrátane konfrontácie so Šachtarom Doneck, semifinalistom Európskej ligy 2019/20 a dvojnásobným premožiteľom Realu Madrid z Ligy majstrov 2020/21.

„Určite budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšili a posunuli po kondičnej a fyzickej stránke. Budeme sa však venovať aj zlepšeniu taktickej či technickej stránky. Od začiatku začneme mixom týchto vecí, a tento čas budeme chcieť využiť čo najlepšie. Ak by ste sa ma spýtali, čo v zime chceme potrebujeme zlepšiť, tak odpoviem jednoslovne – všetko. Vo všetkom sa chceme posunúť na vyššiu úroveň, kondíciou začínajúc a taktikou končiac. Keď dnes niečo robíme dobre a myslíme si, že to vďaka tomu bude dobré aj o mesiac, tak sa mýlime. Musíme na seba neustále tlačiť a zlepšovať sa,“ povedal tréner Darko Milanič na margo zimnej prípravy.

Zimná odmlka od ligového futbalu nebude dlhá. Jarná časť sa pre nás začne už 13. februára 2021, keď sa predstavíme v Ružomberku. Podobne ako pred rokom, v úvode jari sa štyrmi kolami dohrá základná časť. Počas víkendu 20./21. februára doma privítame Pohronie, následne pocestujeme do Zlatých Moraviec, kde Sereď hráva svoje domáce stretnutia. Už dávnejšie máme istotu účasti v nadstavbe o titul, spolu s nami bude v hornej šestke určite aj Dunajská Streda. Veľkým šlágrom úvodu jari bude posledný zápas základnej časti, v ktorom 6./7. marca privítame na Tehelnom poli práve rivala z Dunajskej Stredy.

Nadstavba sa začne počas víkendu 13./14. marca. Ak si udržíme, resp. zveľadíme päťbodový náskok na Dunajskú Stredu, pôjdeme do nadstavby tretíkrát po sebe z prvého miesta.

Termíny nadstavbových kôl sú nasledovné:*

1. kolo – 13. marca 2021

2. kolo – 20. marca

3. kolo – 3. apríla

4. kolo – 10. apríla

5. kolo – 17. apríla

6. kolo – 24. apríla

7. kolo – 1. mája

8. kolo – 8. mája

9. kolo – 15. mája

10. kolo – 22. mája

Pripomeňme, že pokiaľ by sme do nadstavby vstúpili z prvého miesta, tak doma na Tehelnom poli by sme mali hrať v druhom, treťom, piatom, ôsmom a desiatom kole.

Otázkou je, kedy a či sa rozbehne Slovnaft Cup, ktorý bol na jeseň pozastavený. Belasí postúpili do 4. kola, v ktorom im žreb prisúdil TJD Príbelce. Konkrétne termíny pohárových zápasov zatiaľ nie sú známe.

Pomerne skoro je naplánovaný aj začiatok II. ligy, ktorá by sa mala rozbehnúť počas víkendu 13. – 14. februára. Naša juniorka, ktorá sa po novom nazýva ŠK Slovan Bratislava U21, v prvom jarnom kole privíta Banskú Bystricu.

Pripomenieme si 10 rokov od pamätnej sezóny 2010/11, keď sme získali double. Belasí vtedy zimovali s 12-bodovou stratou na Žilinu, na jar však vyhrali 14 z 15 zápasov a suverénnym spôsobom získali majstrovský titul. V živej pamäti fanúšikov zostalo aj emotívne finále Slovenského pohára 2010/11 v Banskej Bystrici so Žilinou, keď sa v riadnom hracom čase zrodila remíza 3:3 a na penalty sme uspeli 5:4.

Najviac si však prajeme, aby ste sa v roku 2021 mohli vrátiť na tribúny. Pevne veríme, že v novom roku sa život vráti do normálu a spoločne sa budeme môcť opäť stretávať na Tehelnom poli i vonkajších zápasoch.

SPOLU SME SLOVAN

*zdroj: fortunaliga.sk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.