Úvod Správy Fortuna liga V príprave aj s dvojnásobným premožiteľom Realu Madrid

V príprave aj s dvojnásobným premožiteľom Realu Madrid

Zimná príprava belasých sa začína 8. januára.

Naše A-mužstvo v rámci zimnej prípravy absolvuje sústredenie v Turecku, naplánovaných je šesť prípravných zápasov so zaujímavými súpermi. Belasých čaká aj duel so Šachtorom Doneck. Zimná príprava sa začína 8. januára.

Po úvodnej fáze v domácich podmienkach, keď prebehne aj komplexné fyzické a kondičné testovanie, odletí výprava ŠK Slovan na sústredenie do Turecka. Belasí sa budú pripravovať v známom prostredí v tureckom Beleku, kde absolvovali posledné dve zimné sústredenia. Mužstvo bude fungovať v režime bubliny s dôrazom na prevenciu voči ochoreniu Covid-19.

„Naša výprava bude ubytovaná v rovnakom hoteli ako pred rokom, výhodou je, že prostredie v Beleku dobre poznáme a budeme tam mať k dispozícii všetko, čo potrebujeme. Samozrejme, zmenou oproti uplynulým rokom je, že hráči budú fungovať v uzavretej bubline s ešte väčším dôrazom na hygienické opatrenia,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Na kvalitných prírodných plochách v Turecku nebudú belasí „len“ trénovať, v krajine polmesiaca odohrajú aj päť prípravných duelov. Všetkých päť súperov je vo svojich ligách na popredných priečkach, a jedného môžeme bez preháňania označiť za klub z užšej európskej špičky. „Naším zámerom je vždy hrať s čo najsilnejšími súpermi, ktorí nás dôkladne preveria, vďaka čomu sa môžeme posúvať dopredu. Zápasy na sústredení sme museli termínovo zladiť s mužstvami, ktoré budú v Turecku v rovnakom čase ako my,“ pokračoval športový riaditeľ klubu.

Prvým súperom bude Slask Wroclaw, aktuálne štvrtý tím poľskej Ekstraklasy. Za Wroclaw chytá náš bývalý brankár Matúš Putnocký. Ďalším protivníkom bude srbský FK Čukarički, ktorý sa v srbskej lige tiež nachádza na štvrtom mieste. Tretím súperom je ukrajinský klub Kolos Kovalivka, v súčasnosti šiesty tím ukrajinskej ligy. Kolos však ako nováčik v predchádzajúcej sezóne cez baráž postúpil do kvalifikácie Európskej ligy, kde prešiel cez Aris Solún a vypadol po predĺžení v súboji s Rijekou. Zaujímavosťou je, že zápas s Kolosom sa odohrá vo formáte 2 x 60 minút, aby všetci hráči absolvovali patričnú minutáž.

Mimoriadne atraktívne meranie síl prinesie prípravný zápas so Šachtorom Doneck. Belasí vyzvú semifinalistu Európskej ligy 2019/20 a dvojnásobného premožiteľa slávneho Realu Madrid v Lige majstrov 2020/21. Šachtar vyhral v Madride 3:2 a doma 2:0. Duel so Šachtarom Doneck je na programe 26. januára.

Program v Turecku uzavrieme súbojom s úradujúcim majstrom Bosny a Hercegoviny FK Sarajevo, odkiaľ k nám pred rokom prišiel Alen Mustafič.

Po návrate na Slovensko budú belasí pokračovať v tréningoch v domácich podmienkach. V sobotu 6. februára absolvujú generálku na jarnú časť, súper je ešte v štádiu riešenia. Do jarnej časti vstúpime 13. februára 2021 zápasom v Ružomberku.

„Do Turecka predbežne poletia štyria brankári a 22 hráčov do poľa. Vo výprave budú aj hráči, ktorí pre zranenia vynechali záver jesennej časti. Filip Lichý je po dlhodobom výpadku v poriadku, odohral dva zápasy za juniorku a veríme, že po dobrej zimnej príprave bude na jar plnohodnotnou súčasťou nášho A-tímu. Rekonvalescencia Vladimíra Weissa po operácii prebieha veľmi dobre, postupne sa zapojí do prípravy. Ondřej Petrák vynechal takmer celú jeseň, trápili ho zápaly na úpone achilovky, čo je jednak nepríjemné, a zároveň po vyliečení zápalu na jednej nohe mu problém „preskočil“ na druhú nohu. Aj Ondřej by však mal naskočiť do prípravy. Veríme, že v poriadku bude už aj Jurij Medveděv, ktorý zo zdravotných príčin vynechal podstatnú časť jesene,“ pokračoval športový riaditeľ klubu.

Nepríjemnou správou je, že Martin Trnovský sa opäť nešťastne zranil, keď utrpel prakticky identické zranenie, ktoré ho vyradilo ešte počas leta. Martin Trnovský bude pokračovať v liečbe a rehabilitácii v zmysle pokynov lekárskeho tímu.

Ciele do zimy sú jasné. „Príprava bude prispôsobená tomu, čo tréner Darko Milanič povedal na tlačovej konferencii po poslednom jesennom kole, čiže posunúť mužstvo dopredu v každej oblasti. Tréner bude mať viac priestoru na implementáciu svojich myšlienok a zámerov, ktoré sme najmä v posledných dvoch jesenných zápasoch videli v našej hre. Zima ponúka ideálny priestor ako prispôsobiť aj fyzickú prípravu tak, aby hráči vydržali vo vysokom tempe celých 90 minút. Hráči nezačnú v januári úplne od nuly. Od nášho trénerského štábu dostali individuálne tréningové plány, aby od 8. januára mohli nabehnúť späť do tréningovej záťaže,“ uzavrel Richard Trutz.

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

8. január: úvodný zraz zimnej prípravy

8. január – 13. január: príprava v domácich podmienkach vrátane komplexného fyzického testovania

13. január – 31. január/1. február: sústredenie v Turecku (tréningové stredisko Belek)

13. január: odlet do Turecka

16. január: Slask Wroclav (Poľsko) – ŠK Slovan

20. január: FK Čukarički (Srbsko) – ŠK Slovan

23. január: Kolos Kovalivka (Ukrajina) – ŠK Slovan

26. január: Šachtar Doneck (Ukrajina) – ŠK Slovan

30. január: FK Sarajevo (Bosna a Hercegovina) – ŠK Slovan

31. január/1. február: návrat výpravy na Slovensko a pokračovanie tréningov v domácich podmienkach

6. február: generálka na jarnú časť sezóny (súper v štádiu riešenia)

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.