Úvod Správy Eventy Vnuci a vnučka Štefana Čambala na návšteve v ŠK Slovan Bratislava

Vnuci a vnučka Štefana Čambala na návšteve v ŠK Slovan Bratislava

Klub privítal vzácnu návštevu.

Pred pár dňami uzrela svetlo sveta jubilejná desiata časť našej výnimočnej edície Belasé legendy, ktorá je venovaná najslávnejšiemu a najúspešnejšiemu slovenskému futbalistovi medzivojnového obdobia Štefanovi Čambalovi. Tento bratislavský rodák, ktorý sa v I. ČSŠK Bratislava vypracoval na famózneho futbalistu, sa neskôr natrvalo usadil v Prahe. A práve z Prahy dorazila v pondelok na náš klub vzácna návšteva.

Vnuci Štefana Čambala, Leoš Zeman a Petr Zeman, a vnučka Mária Froydová, sa prišli osobne poďakovať klubu ŠK Slovan Bratislava za vydanie knihy a uctenie si pamiatky ich deda. Projektový manažér Stanislav Kramarič v rozhovore s nimi zdôraznil, že pre ŠK Slovan Bratislava bolo cťou vydať knihu o takej veľkej legende nášho klubu, akou bol a je Štefan Čambal. V celej histórii slovenského futbalu a Slovana Bratislava nebolo veľa Slovákov, ktorí sa mohli pýšiť titulom vicemajstra sveta a ktorí šírili slávu Slovenska, Bratislavy i nášho klubu po celej Európe.

Marketingový riaditeľ Tomáš Straka potom odovzdal vnukom Štefana Čambala klubové upomienkové predmety a poďakoval sa za vzácnu návštevu. Autor knihy Tomáš Černák sa na záver stretnutia poďakoval celej rodine Štefana Čambala za všetku pomoc, ktorú mu poskytli pri písaní knihy a za sprístupnenie rodinných dokumentov. Časť z nich venovali aj do pripravovaného múzea Slovana, ktoré sa pripravuje v priestoroch štadióna Tehelné pole.

Publikácia o Štefanovi Čambalovi je v predaji on-line prostredníctvom fanshopu.

Cena je 11,90 €, pre držiteľov permanentiek 9,90 € (možné uplatniť len pri nákupe vo fanshope). Držiteľom permanentiek sme prostredníctvom newslettra poslali kód, prostredníctvom ktorého si môžu uplatniť svoju zľavu.

Autor: Tomáš Černák

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.