Úvod Správy Niké liga Nevie, či v derby vôbec niekedy prehral

Nevie, či v derby vôbec niekedy prehral

Belasí v derby neinkasovali už 585 minút.

Nielen celková historická bilancia, ale aj výsledky derby z posledných sezón hovoria v prospech belasých. Jedna štatistika je však doslova unikátna – Dominik Greif vychytal proti Trnave už šiestu nulu v rade.

Belasí naposledy v derby inkasovali v septembri 2018 z kopačky Bakoša pri našom triumfe 2:1. Odvtedy sme v derby nedostali gól už 585 minút a Dominik Greif v šiestich zápasoch s Trnavou po sebe udržal čisté konto. „Trnava patrí medzi mojich obľúbenejších súperov. Je to derby, hrá sa pekných štadiónoch či už u nás alebo u nich. V derby sa mi darilo už v mládežníckych kategóriách, neviem, či som s Trnavou aj niekedy prehral. Teší ma aj takáto pekná séria bez gólu, i keď ako som už viackrát povedal, nie som nejaký „lapač“ čistých kont, nepočítam si vychytané nuly,“ povedal Dominik Greif po včerajšom stretnutí.

Naše mužstvo vstúpilo do derby s veľkou energiou a fanúšikov potešilo nielen víťazstvom, ale aj výkonom. „Od prvej minúty sme boli lepším tímom. Z našej strany to bol jeden z najlepších zápasov za posledné obdobie. Bola to kombinácia kvality a bojovnosti. Škoda, že nám to v druhej polovici prvého polčasu trochu ušlo. Niekedy sa stačí usmiať a nechať to tak než ísť do strkanice. Ale zvládli sme to. Máme tri body z derby, čo je super.“

Hráči po zápase ďakovali fanúšikom, ktorí ich štýlovo vyprevadili z Bratislavy. „Bolo to príjemné a nečakané. Zo strany fanúšikov to bola super iniciatíva, opäť sme cítili, že sú stále s nami a podporujú nás aj napriek tomu, že nemôžu byť na štadióne,“ hovorí Dominik Greif.

Sme jesennými majstrami, avšak skutočne sa počíta poradie až na konci sezóny. Zo splnenia čiastkového cieľa sa môžeme krátko potešiť, no ešte je tu zápas so Žilinou, a najmä celá jarná časť. „Jesenná misia bude úplne splnená až vtedy, keď získame tri body so Žilinou. Nesmieme sa zastaviť. Na jar nás čaká ešte veľa zápasov. Teraz sa môžeme krátko potešiť, no ešte je pred nami veľa práce," uzavrel Dominik Greif.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.