Úvod Správy Niké liga Čisté kontá o práci celého tímu

Čisté kontá o práci celého tímu

Kenan Bajrič a Dominik Greif po zápase s Trenčínom.

Deviate čisté konto zo šestnástich zápasov. Belasí majú najpevnejšiu defenzívu v lige, ako jediní inkasovali jednociferný počet gólov (9). Dominik Greif má zároveň spomedzi všetkých brankárov najlepšie štatistiky.

Kenan Bajrič, ktorý v tejto sezóne podáva stabilné výkony a tiež má zásluhu na výborných defenzívnych číslach, hovorí o práci celého tímu. „Je vždy skvelé, keď sa po zápase pozriem na ukazovateľ skóre, a tam svieti nula na konte inkasovaných gólov. Ak udržíme nulu, automaticky rastie naša šanca na víťazstvo, pretože vpredu máme kvalitu, aby sme sa aspoň raz strelecky presadili. Čisté kontá však nie sú len o nás obrancoch či brankárovi. Celý tím sa snaží dobre pracovať pri bránení, aj chalani, ktorí majú viac ofenzívnych úloh, si zodpovedne plnia defenzívne povinnosti,“ povedal slovinský stredný obranca.

Kenan podal aj proti Trenčínu spoľahlivý výkon. Ako na tlačovej konferencii hovoril tréner Darko Milanič, tak druhý polčas nebol podľa našich predstáv. Trenčín sme však pustili len k brvnu Kadáka z priameho kopu a strele Ikobu, ktorú Greif vyriešil. „Najmä v prvom polčase sme vysoko napádali a Trenčín sme takmer do ničoho nepustili. Celkovo nemali veľa vyložených šancí. Mne sa hralo veľmi dobre, teším sa, že som pomohol tímu. Víťazstvo si veľmi ceníme,“ hovorí slovinský reprezentant, ktorému chýbala podpora z tribún. „Táto situácia je zložitá. Je úplne iné hrať bez ľudí na štadióne. Fanúšikovia nám totiž dodávajú nielen podporu, ale najmä silu a energiu. Musíme sa však prispôsobiť a hrať čo najlepšie. Verím, že sme ich potešili víťazstvom. Bol by som veľmi rád, ak by budúci rok už mohli byť s nami na štadióne. S nimi to bude oveľa lepšie.“

Belasí natiahli víťaznú sériu na číslo štyri a dve kolá pred koncom jesene sú lídrami súťaže. O týždeň nás čaká derby v Trnave a rok 2020 uzavrieme v stredu 16. decembra zápasom so Žilinou. „Slovan patrí na prvé miesto. Musíme ďalej makať, aby sme prvé miesto už neopustili. Liga je však ešte dlhá, preto treba prioritne myslieť na najbližší zápas,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Greif: Mal som ruku pod brvnom

Dominik Greif je lídrom brankárskych štatistík v súťaži – vychytal 7 čistých kont, inkasoval len 7 gólov a priemerne dostáva 0,5 gólu na zápas. Aj proti Trenčínu platilo, že nemal toľko práce, no keď niečo prišlo, musel predviesť dôležité zákroky. V prvom polčase reflexívne na čiare zneškodnil koncovku Ghaliho z bezprostrednej blízkosti a v závere dobre čítal hru pri rodiacej sa šanci Ikobu.

Najnebezpečnejšie však vyznel priamy kop Kadáka z druhého polčasu, ktorý skončil na brvne. „Mal som ruku presne pod brvnom, takže aj keď to vyznelo nebezpečne, gól by to určite nemohol byť,“ vyjadril sa „Domino“ po zápase. „Boli tam však niektoré ďalšie situácie, ktoré som musel riešiť. Je dobré, že som dnes opäť niečo chytil.“

Dominik Greif bol po stretnutí spokojný. „Z našej strany to bol fajn zápas. Od začiatku sme vysoko napádali súpera, Trenčín sa ťažko dostával na našu polovicu. V druhom polčase sme ich trochu pustili do medzihry, no inak to bol taký bezproblémový zápas, aj keď skóre bolo dlho tesné,“ vyhlásil rodený Bratislavčan, ktorý tiež vníma aktuálnu situáciu v tabuľke. „My sme boli pokojní aj vtedy, keď sme boli prví v nekompletnej tabuľke. Je fajn byť prví aj vtedy, keď je všetko dohrané. Verím, že na prvom mieste strávime aj zimnú prestávku,“ uzavrel Dominik Greif.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.