Úvod Správy Niké liga Dvojgólový Holman: Dobrá tímová práca

Dvojgólový Holman: Dobrá tímová práca

Dávid Holman v zápase s Trenčínom zažiaril dvomi gólmi.

Strely celkom 9:4, strely na bránu 7:2. Aj štatistiky dokumentujú prevahu belasých v súboji s Trenčínom. Vďaka štvrtému víťazstvu v rade sme sa o niečo priblížili k splneniu čiastkového cieľa, ktorým je zimovať ako lídri súťaže.

„Bol to náročný zápas. Vedeli sme, že Trenčín chce hrať, nie ničiť hru súpera. Tréner však na nich pripravil dobrú taktiku, ktorú sme splnili. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité,“ povedal Dávid Holman v pozápasovej mix-zóne.

Úvod zápasu sa niesol v znamení našej aktivity, ktorá priniesla viacero rohových kopov. Prvý gólový úder prišiel po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky po postupnej akcii, ktorá sa začala ešte u Dominika Greifa. Na jej konci bola prihrávka Erika Daniela na Dávida Holmana, ktorého už v šestnástke fauloval Trenčan Ghali. „Z môjho pohľadu jasná penalta. Protihráč v súboji trafil najprv moju nohu a až potom loptu,“ opísal Dávid, ktorý si v rozpore s nepísaným pravidlom, že faulovaný hráč by penaltu kopať nemal, vzal loptu a pokutový kop s prehľadom premenil. Brankárovi nepomohlo, že vystihol smer, lopta totiž zapadla do siete presne pri pravej žrdi. „Neobával som sa porekadla o tom, že faulovaný hráč by nemal kopať penaltu. Veril som si. Naposledy v Michalovciach som to prenechal Alenovi Ožboltovi, teraz som vzal na seba zodpovednosť a bezpečne som penaltu premenil.“

Druhému presnému zásahu, ktorým belasí v nadstavenom čase definitívne „zavreli“ zápas vo svoj prospech, predchádzala dobrá akcia striedajúceho Aleksandara Čavriča. Ten najprv zaujal gestom fair-play, keď pri útočnej akcii prerušil hru, keďže trenčiansky obranca signalizoval zranenie. A v nadstavenom čase po krídelnej akcii naservíroval loptu spätnou prihrávkou pre Dávida Holmana. „Čaki (Aleksandar Čavrič, pozn. red.) predviedol výbornú akciu. Šikovne mi prihral pod seba, z úrovne bieleho bodu už stačilo trafiť do protipohybu brankára,“ opísal šťastný strelec.

Dávid Holman sa rozohral do dobrej formy – v zápase so Zlatými Moravcami pripravil gólovú pozíciu Davidovi Strelcovi, v Senici skóroval a dnes sa presadil dokonca dvakrát. Celkom má v lige bilanciu 7 gólov a 4 asistencie, patrí k najproduktívnejším hráčom súťaže. „Som veľmi šťastný. V minulosti som necítil takú dôveru zo strany predchádzajúcich trénerov, pri ktorých som väčšinou v 60. či 70. minúte išiel dole z ihriska. Pritom práve v závere pri unavenej obrane súpera často dokážem niečo vymyslieť a pomôcť tímu gólom či prihrávkou. Takto to bolo aj v posledných zápasoch. Vážim si dôveru trénera. Chcem byť však ešte lepší a ďalej na sebe pracovať.“

Trenčín stále patrí medzi tímy, ktoré chcú hrať futbal a nezameriavajú sa len na bránenie. Posledné vzájomné súboje však boli aj o mnohých osobných súbojoch. V sobotu to nebolo iné. Najviac súbojov sa prirodzene odohráva v strede poľa, kde Dávid Holman operoval na veľkom priestore. „V strede sme sa snažili byť kompaktní. Joeri de Kamps je bojovník, my, ktorí sme útočnejšie ladení, sa ho snažíme nasledovať pri bránení či dôraze v súbojoch. Dnes to skrátka bola dobrá tímová práca,“ hovorí 27-ročný ofenzívny stredopoliar.

Je takmer stopercentne isté, že po tomto kole zostaneme lídrami súťaže. Po nedeľňajšom súboji DAC so Zlatými Moravcami uvidíme, či aj s nejakým náskokom, alebo „len“ o skóre. „Vydali sme sa na určitú cestu. Nový tréner priniesol správne veci, my sa musíme plne zžiť so štýlom, ktorý preferuje. Sme však na dobrej ceste. Naším cieľom je zimovať na prvom mieste,“ hovorí Dávid Holman, ktorý pri svojej dobrej forme logicky čelil aj otázkam smerom k reprezentácii. Pomerne dlho bol stabilnou súčasťou maďarského národného tímu, z ktorého neskôr vypadol. Maďari sa tiež kvalifikovali na majstrovstvá Európy. „Postup Maďarska na majstrovstvá Európy je skvelou príležitosťou pre každého maďarského futbalistu. Prvoradé je hrať čo najlepšie v klube. Rád by som si zahral na majstrovstvách Európy, no musím tvrdo pracovať a hrať čo najlepšie v Slovane,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Veľký zážitok v Lige majstrov pre vaše deti.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.