Úvod Správy Niké liga Futbal hráme pre víťazstvá

Futbal hráme pre víťazstvá

Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.

Jesenná časť vstupuje do finále. Do konca roka sú na programe štyri kolá, v ktorých sa rozhodne o tom, kto prezimuje na prvom mieste.

Belasí sa v nedeľu o 15:00 aj v priamom televíznom prenose na Orange Sport, resp. na Huste.tv, predstavia v Senici. V prípade Senice je tabuľkové postavenie trochu klamlivé – je „až“ deviata, no ak by niektoré dobre rozohrané zápasy dotiahla do úspešného konca, určite by bola v tabuľke vyššie. 

V prvom tohtosezónnom meraní síl sme doma koncom septembra zvíťazili 2:0, Senica však bola nepríjemná a „hrýzla“ až do konca. Naše góly vtedy strelili Dávid Holman a David Strelec. „Videli sme, že Senica má dobrý tím. Naposledy nás potrápili a mali aj niekoľko šancí. Aj v nedeľu budú určite nepríjemní. V tejto fáze sezóny sú všetky zápasy náročné, čiže ani teraz neočakávam nič iné,“ povedal Joeri de Kamps.

Belasí počas týždňa pochopiteľne každý deň trénovali. „Zamerali sme sa na určité veci, ktoré chceme zapracovať do našej hry. Rovnako sme sa pripravovali na ďalšieho súpera. Teraz sa už plne koncentrujeme na najbližší dôležitý zápas.“

Joeri de Kamps je podobne ako celé mužstvo nastavený len na jeden cieľ. „Určite do Senice nepocestujeme s cieľom získať bod. Ideme tam po tri body, futbal predsa hráme pre víťazstvá,“ vyhlásil jeden zo služobne najstarších hráčov v tíme. So Senicou máme mimoriadne priaznivú bilanciu vzájomných zápasov – vyhrali sme 22 z celkových 31 ligových duelov a s týmto súperom sme naposledy prehrali pred šiestimi rokmi. „Úprimne, nevedel som, že máme so Senicou také priaznivé štatistiky. Ako futbalista sa nepozerám na štatistiky, ale na výkony. Štatistika podľa mňa celkovo nemá vplyv. Každý zápas prináša nový príbeh a novú výzvu. Bolo by obrovským omylom si teraz hovoriť, že keď sa nám so Senicou tak darí, tak tam v nedeľu určite vyhráme. My tam samozrejme chceme vyhrať, no k tomu vedie len poctivý výkon, a nie história vzájomných zápasov.“

Čo je dôležité pre úspech v súbojoch s mužstvami z nižších poschodí tabuľky? „Určite by nám pomohol rýchly gól. Predovšetkým sa však treba držať nášho futbalu a nenechať si vnútiť štýl súpera. Čiže chceme hrať rýchlo, priamočiaro a s dobrou organizáciou v defenzíve. Potom prídu šance, ktoré treba premeniť. Takto môžeme uspieť,“ myslí si Joeri de Kamps.

V priebehu 18 dní odohráme posledné štyri zápasy roka 2020. S DAC máme na čele rovnaký počet bodov, náš rival má ešte zápas so Sereďou k dobru. Stále máme reálnu šancu zimovať na čele, musíme však zvládnuť zostávajúce duely. „V závere roka bude najdôležitejšie držať spolu ako tím aj v ťažších chvíľach. Rovnako teba zostať zdravotne v poriadku a fit. Keď budeme drieť na ihrisku jeden za druhého, tak sa naša kvalita ukáže. A ja som presvedčený, že to tak bude.“

Joeri bol pri vynútenej absencii Vasila Božikova v poslednom súboji so Zlatými Moravcami kapitánom tímu. Po tom ako prekonal zdravotné ťažkosti, sa postupne vrátil do hry a v posledných dvoch dueloch odohral plnú minutáž. „Pomohlo mi, že som mohol opäť odohrať 90 minút. Čo sa týka kapitánskej pásky, tak samozrejme, vážim si ju, a je to pre mňa česť. Zápasy, v ktorých som kapitán, nie sú iné než ostatné. Vždy sa snažím vydať naplno a určite sa nevyvyšujem nad ostatných pre kapitánsku pásku na rukáve,“ uzavrel Joeri de Kamps.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky budú dostupné výhradne online.
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.