Úvod Správy Vyhlásenie ŠK Slovan

Vyhlásenie ŠK Slovan

Oficiálne vyhlásenie ŠK Slovan Bratislava po prvom zápase play-off Európskej ligy proti VfB Stuttgart.

Vážení fanúšikovia Slovana a futbalu,

ešte viac ako nešťastná a nezaslúžená prehra v prvom stretnutí play-off Európskej ligy s VfB Stuttgart nás mrzia udalosti, ktoré sprevádzali tento zápas na tribúnach. Niekoľkí výtržníci, ktorých miesto určite nie je na futbalovom štadióne, nielen poškodili dobré meno nášho klubu v celej Európe, ale najmä ohrozili bezpečnosť a pokazili športový zážitok väčšine slušných divákov. Za tieto incidenty sa Vám chceme ospravedlniť.
Obraz, ktorý vykresľujú médiá v súvislosti s násilím na štadiónoch, nie vždy zodpovedá realite. Netreba si však zbabelo zakrývať oči, tento problém na Slovensku existuje a žiada si riešenie. Nemôžeme sa len nečinne prizerať a začať konať až vtedy, keď už bude neskoro, keď vyhasne prvý ľudský život. Je to však problém celospoločenský a veľmi komplikovaný. Kluby sa s ním nedokážu vysporiadať sami. Tak, ako je futbal tímový šport, aj pre úspech pri riešení tohto problému je potrebná spolupráca viacerých silných hráčov – futbalového hnutia, verejnosti, politikov, polície, médií. Vzhľadom na postavenie a tradíciu nášho klubu cítime zodpovednosť za budúcnosť celého slovenského futbalu. Sme pripravení využiť všetky možnosti, ktoré máme k dispozícii, aby bol práve Slovan lídrom pri návrhu a realizácii opatrení vedúcich k odstráneniu súčasných problémov.
Futbal nie je náhodou najkrajšou a najpopulárnejšou hrou na svete. Je to preto, lebo ľudí spája, prináša im pozitívne emócie, radosť, zábavu. Všetci, ktorí pracujeme v štruktúrach nášho klubu a ktorým leží osud Slovana na srdci, chceme, aby zápasy belasých boli tiež predovšetkým o zábave. Budeme chrániť a podporovať všetkých, ktorí s nami budú zdieľať tieto hodnoty a tvrdo postupovať proti tým, pre ktorých sú cudzie pojmy ako slušnosť, rešpekt, tolerancia a fair-play.

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.