Úvod Správy Niké liga Už krajší pohľad na tabuľku

Už krajší pohľad na tabuľku

Joeri de Kamps v rozhovore po zápase v Michalovciach.

Belasí sa pred novembrovou reprezentačnou prestávkou vrátili na prvé miesto. Pri rovnosti bodov s Dunajskou Stredou hovorí v náš prospech lepšie skóre, pričom netreba zabúdať, že DAC má ešte zápas so Sereďou k dobru. Návrat na čelo je minimálne po mentálnej stránke veľmi dôležitý a povzbudzujúci.

Na východe Slovenska sme si v sobotu podvečer splnili úlohu a tri body putovali do Bratislavy. Michalovce avizovali problémy v súvislosti s pozitívnymi prípadmi na Covid-19, jediným menej známym menom v základnej zostave bol napokon len dorastenec Lukáš Lukčo. Pre absencie nastúpil na netradičnom poste stopéra náš bývalý hráč a kapitán Igor Žofčák.

Michalovce sa zamerali na defenzívu a s výnimkou šance Taiwa prakticky neohrozili bránu. Od začiatku to bolo na ťažkom, podmáčanom teréne, o dobýjaní obrany súpera. Celkovo sme vyslali 15 streleckých pokusov. „Náročný terén vždy vyhovuje brániacemu tímu, nám naopak komplikoval hru. Ako tím sme to však zvládli. Od začiatku sme na súpera vyrukovali s vysokým napádaním, snažili sme sa okamžite získavať lopty a útočiť. Dlho sme dobýjali ich obranu, veľmi nám pomohol pekný gól tesne pred prestávkou. Naše víťazstvo je zaslúžené. Do Bratislavy sa vraciame s dobrým pocitom,“ povedal po stretnutí Joeri de Kamps, jeden z najviditeľnejších slovanistov na trávniku.

Joeriho sužovali zdravotné problémy, po mesiaci sa vrátil do základnej zostavy a opäť ukázal, aký môže byť pre mužstvo dôležitý. Operoval na veľkom priestore, hral dôrazne a vyhral množstvo osobných súbojov.Áno, v strede poľa som si užil množstvo osobných súbojov. Všetko sa začína bojovnosťou a dôrazom v súbojoch. Ak je toto splnené, potom môžeme ukázať našu skutočnú silu. Nám sa to podarilo a dali sme dva góly, i keď pri počte šancí ich mohlo byť ešte viac,“ hovorí 28-ročný Holanďan. A ako mu chutil návrat do základnej zostavy, kde bol prvýkrát od úvodu októbra? „Hralo sa mi dobre. Miestami som sa ešte trochu trápil, pretože po krátkej pauze ešte nie som pripravený na plných 90 minút. Snažil som sa však vydať zo seba maximum v čase, ktorý som mal na ihrisku vymedzený. Verím, že sa mi to podarilo. V závere som schádzal z ihriska s dobrým pocitom.“

Belasí si v trinástom kole pripísali siedme čisté konto. Aj nula na konte inkasovaných gólov patrí medzi pozitíva. „Myslím si, že sme ako tím veľmi zodpovedne bránili. V takýchto zápasoch čakajú súperi na brejky, my sme ich dobrými návratmi do defenzívy prakticky do ničoho nepustili. Aj od tohto sa môžeme ďalej odraziť. Sami si uvedomujeme, čo sa stalo proti Nitre. Trápi nás to. Snažili sme sa na to zareagovať a vrátiť sa na víťaznú vlnu. Vieme, že v našej hre bol priestor na zlepšenie. Dva týždne reprezentačnej pauzy využijeme naplno, aby sme v závere jesene získali čo najviac bodov,“ vyhlásil jeden zo služobne najstarších hráčov v našom tíme.

Bezprostredne po konci zápasu v Michalovciach sa v našej kabíne rozšírila správa o remíze Dunajskej Stredy s Pohroním. Stále sme „len“ v trinástom kole a DAC má zápas k dobru, no návrat na čelo je minimálne po mentálnej stránke dôležitý. „Na tabuľku sa už pozerá oveľa krajšie. Je vždy pekné, ak ste na prvom mieste. Chceme byť opäť majstri. Aj teraz sa ukázalo, že každý zápas je dôležitý a tri body si treba vždy ceniť. Budeme ďalej bojovať,“ uzavrel Joeri de Kamps.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.
MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.