Úvod Správy Niké liga Po krátkej pauze plný chuti do futbalu

Po krátkej pauze plný chuti do futbalu

David Strelec v rozhovore pred zápasom v Michalovciach.

O posledné zápasy ho obrali zdravotné ťažkosti, teraz však už trénuje naplno s mužstvom. David Strelec má veľkú chuť do futbalu či už v klube, alebo aj v reprezentácii, kde sa možno dočká svojej veľkej šance. Najprv však myslí na ligový duel v Michalovciach.

Najmladšieho člena nášho A-mužstva sme v belasom videli naposledy v akcii začiatkom októbra v Pohroní. Následne ešte hral za reprezentáciu proti Azerbajdžanu.

Príčiny krátkeho výpadku sú dve – menšie problémy s kolenom po návrate z reprezentácie a pozitívny test na Covid-19. David bol preto v desaťdňovej karanténe. „Nemal som ťažký priebeh, netrápili ma ani zvýšené teploty. Mal som šťastie a prekonal som to bez problémov. Tým však toto ochorenie určite nechcem podceňovať či zľahčovať, poznám ľudí, ktorí mali vážnejšie ťažkosti, prípadne stratili chuť či čuch. Už som úplne zdravý a od utorka som sa pripojil k tímu,“ povedal náš odchovanec, ktorý vzhľadom na bezpríznakový priebeh ochorenia mohol trénovať aspoň individuálne v domácich podmienkach. Dal si dokopy koleno, ktoré mu robilo problémy počas posledného reprezentačného zrazu. „Snažil som sa doma individuálne pripravovať. Trénoval som silovo i kondične, napríklad na stacionárnom bicykli. Dal som si dokopy koleno, ktoré je už úplne v poriadku a nič mi nebráni v plnom tréningu. V utorok som ešte viac pobehal s kondičným trénerom, od stredy trénujem klasicky s mužstvom.“

Belasí sa pripravujú na najdlhší výjazd v rámci domácej súťaže. V sobotu podvečer sa predstavia v Michalovciach. Práve proti Michalovciam ešte v auguste odohral David Strelec vynikajúci duel, keď dvakrát skóroval a siahal aj po hetriku. Jeho prvý presný zásah, keď zľahka prešiel cez dvoch obrancov a prehodil brankára, bol vskutku exkluzívny a môžete si ho pripomenúť aj na videu.

„Na Michalovce si rád spomínam. Práve v Michalovciach som absolvoval ligový debut a naposledy som proti nim odohral jeden zo svojich najvydarenejších zápasov v A-mužstve. V sobotu nás však čaká nový zápas, z minulosti nemôžeme žiť. Nebude to ľahké. Ani ten prvý tohtosezónny duel nebol jednoduchý, aj keď výsledok hovorí o niečom inom,“ vyhlásil náš mladík, ktorý narážal na naše víťazstvo 5:0 nad Michalovcami z domáceho súboja z augusta.

Do konca jesene zostáva ešte šesť kôl. Po nepríjemnej strate s Nitrou potrebujeme na východe Slovenska bodovať, aby sme sa udržali v blízkosti prvého miesta. „Na rovinu si povedzme, že v Michalovciach jednoducho potrebujeme vyhrať. Nesmieme nechať Dunajskú Stredu odskočiť, to by sa ťažko doháňalo. Na východ si pôjdeme po tri body. Samozrejme, sledoval som duel s Nitrou a mrzí ma, že nám to nevyšlo. Máme pred sebou ďalšie zápasy, aby sme túto stratu odčinili a získali späť stratené body.“

Počas týždňa zaujala informácia o tom, že David Strelec patrí medzi adeptov do slovenskej seniorskej reprezentácie na novembrové duely vrátane baráže v Severnom Írsku. Zatiaľ figuruje medzi náhradníkmi, spomedzi ktorých reprezentačný tréner doplní konečnú nomináciu. Pre 19-ročného mladíka by účasť v elitnom reprezentačnom výbere predstavovala ďalší veľký krok v kariére. „Celý život sa snažíte posúvať ako športovec i človek a chcete sa zlepšovať. Každý takýto okamih vám dodáva novú motiváciu a chuť. Je skvelé, že vrátane širšieho výberu sme v slovenskej reprezentácii hneď štyria hráči zo Slovana. Informácia o tom, že možno budem v reprezentačnom áčku, mi mentálne pomohla aj počas karantény. Bola by to obrovská šanca ukázať sa a predovšetkým pomôcť Slovensku. Volali mi tréneri z áčka i z reprezentácie do 21 rokov a je len na nich, v ktorom výbere počas novembra budem. Čo má prísť, to príde, mojou úlohou je dať zo seba všetko. A netreba zabúdať, že najprv nás čakajú Michalovce. Preto sa teraz plne koncentrujem na seba, na klub a keď príde vhodný čas, tak na reprezentáciu,“ vyhlásil mladý Bratislavčan, z ktorého srší optimizmus. „Po krátkej pauze mám obrovskú chuť do futbalu. Cítim sa plný energie, života a najmä chuti opäť vybehnúť na ihrisko,“ uzavrel David Strelec.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.