Úvod Správy Niké liga Po krátkej pauze plný chuti do futbalu

Po krátkej pauze plný chuti do futbalu

David Strelec v rozhovore pred zápasom v Michalovciach.

O posledné zápasy ho obrali zdravotné ťažkosti, teraz však už trénuje naplno s mužstvom. David Strelec má veľkú chuť do futbalu či už v klube, alebo aj v reprezentácii, kde sa možno dočká svojej veľkej šance. Najprv však myslí na ligový duel v Michalovciach.

Najmladšieho člena nášho A-mužstva sme v belasom videli naposledy v akcii začiatkom októbra v Pohroní. Následne ešte hral za reprezentáciu proti Azerbajdžanu.

Príčiny krátkeho výpadku sú dve – menšie problémy s kolenom po návrate z reprezentácie a pozitívny test na Covid-19. David bol preto v desaťdňovej karanténe. „Nemal som ťažký priebeh, netrápili ma ani zvýšené teploty. Mal som šťastie a prekonal som to bez problémov. Tým však toto ochorenie určite nechcem podceňovať či zľahčovať, poznám ľudí, ktorí mali vážnejšie ťažkosti, prípadne stratili chuť či čuch. Už som úplne zdravý a od utorka som sa pripojil k tímu,“ povedal náš odchovanec, ktorý vzhľadom na bezpríznakový priebeh ochorenia mohol trénovať aspoň individuálne v domácich podmienkach. Dal si dokopy koleno, ktoré mu robilo problémy počas posledného reprezentačného zrazu. „Snažil som sa doma individuálne pripravovať. Trénoval som silovo i kondične, napríklad na stacionárnom bicykli. Dal som si dokopy koleno, ktoré je už úplne v poriadku a nič mi nebráni v plnom tréningu. V utorok som ešte viac pobehal s kondičným trénerom, od stredy trénujem klasicky s mužstvom.“

Belasí sa pripravujú na najdlhší výjazd v rámci domácej súťaže. V sobotu podvečer sa predstavia v Michalovciach. Práve proti Michalovciam ešte v auguste odohral David Strelec vynikajúci duel, keď dvakrát skóroval a siahal aj po hetriku. Jeho prvý presný zásah, keď zľahka prešiel cez dvoch obrancov a prehodil brankára, bol vskutku exkluzívny a môžete si ho pripomenúť aj na videu.

„Na Michalovce si rád spomínam. Práve v Michalovciach som absolvoval ligový debut a naposledy som proti nim odohral jeden zo svojich najvydarenejších zápasov v A-mužstve. V sobotu nás však čaká nový zápas, z minulosti nemôžeme žiť. Nebude to ľahké. Ani ten prvý tohtosezónny duel nebol jednoduchý, aj keď výsledok hovorí o niečom inom,“ vyhlásil náš mladík, ktorý narážal na naše víťazstvo 5:0 nad Michalovcami z domáceho súboja z augusta.

Do konca jesene zostáva ešte šesť kôl. Po nepríjemnej strate s Nitrou potrebujeme na východe Slovenska bodovať, aby sme sa udržali v blízkosti prvého miesta. „Na rovinu si povedzme, že v Michalovciach jednoducho potrebujeme vyhrať. Nesmieme nechať Dunajskú Stredu odskočiť, to by sa ťažko doháňalo. Na východ si pôjdeme po tri body. Samozrejme, sledoval som duel s Nitrou a mrzí ma, že nám to nevyšlo. Máme pred sebou ďalšie zápasy, aby sme túto stratu odčinili a získali späť stratené body.“

Počas týždňa zaujala informácia o tom, že David Strelec patrí medzi adeptov do slovenskej seniorskej reprezentácie na novembrové duely vrátane baráže v Severnom Írsku. Zatiaľ figuruje medzi náhradníkmi, spomedzi ktorých reprezentačný tréner doplní konečnú nomináciu. Pre 19-ročného mladíka by účasť v elitnom reprezentačnom výbere predstavovala ďalší veľký krok v kariére. „Celý život sa snažíte posúvať ako športovec i človek a chcete sa zlepšovať. Každý takýto okamih vám dodáva novú motiváciu a chuť. Je skvelé, že vrátane širšieho výberu sme v slovenskej reprezentácii hneď štyria hráči zo Slovana. Informácia o tom, že možno budem v reprezentačnom áčku, mi mentálne pomohla aj počas karantény. Bola by to obrovská šanca ukázať sa a predovšetkým pomôcť Slovensku. Volali mi tréneri z áčka i z reprezentácie do 21 rokov a je len na nich, v ktorom výbere počas novembra budem. Čo má prísť, to príde, mojou úlohou je dať zo seba všetko. A netreba zabúdať, že najprv nás čakajú Michalovce. Preto sa teraz plne koncentrujem na seba, na klub a keď príde vhodný čas, tak na reprezentáciu,“ vyhlásil mladý Bratislavčan, z ktorého srší optimizmus. „Po krátkej pauze mám obrovskú chuť do futbalu. Cítim sa plný energie, života a najmä chuti opäť vybehnúť na ihrisko,“ uzavrel David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.