Úvod Správy Niké liga V ťažkej situácii teší prístup a charakter hráčov

V ťažkej situácii teší prístup a charakter hráčov

Ivan Kmotrík ml. po zápase v Dunajskej Strede.

Belasí sa pred zápasom v Dunajskej Strede ocitli v bezprecedentnej situácii. Testovanie hráčov a realizačného tímu odhalilo 14 pozitívnych prípadov na Covid-19. Pohľad na zostavu mohol na prvý pohľad napovedať, že to nie je tak kritické, no skutočnosť potvrdzuje vážnosť situácie a opodstatnenosť našej žiadosti o odloženie zápasu na neskorší termín.

„Obávali sme sa šírenia Covid-19, keďže každý deň nám pribudli dvaja – traja noví pozitívni ľudia, niektorí hráči mali včera teploty a mimo bol prakticky celý realizačný tím. Išlo nám hlavne o zdravie, nechceli sme, aby sa choroba šírila, preto sme žiadali o odloženie zápasu. Boli sme však pripravení aj na to, že sa bude hrať. Náš lekársky tím odviedol skvelú prácu, vďaka čomu sme mohli nastúpiť v takomto zložení,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý bol pri absencii stáleho realizačného tímu na lavičke belasých, aby podporil a povzbudil mužstvo. „Som nesmierne rád, že po veciach, ktoré nás počas posledných dní a týždňa postihli, podali chalani bravúrny výkon. Ukázali charakter a zabojovali za klub aj tých, ktorí nám dnes chýbali. Viacerí hráči nastúpili so sebazaprením. Ak by nehrali, tak by zostava vyzerala úplne inak a bolo by v nej o 4-5 hráčov menej. Preto si vážim, že títo hráči nastúpili aj v zlom, ukázali charakter a zabojovali za klub.“

Belasí si odviezli z Dunajskej Stredy vzhľadom na okolnosti veľmi cenný bod. „Týždeň bol hektický, chýbal nám celý realizačný tím. Bod je dobrý, my sme s ním vzhľadom na túto situáciu spokojní,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

„V pondelok ráno podstúpia hráči i všetci, ktorí sú s nimi v klube v kontakte, testovanie PCR testami. Tie nám ukážu, ako na tom sme. Viacerí hráči mali napríklad včera teplotu, no antigénové testy mali negatívne a dnes im už bola nameraná normálna teplota. Vieme však, že pri tomto ochorení sa teplota rýchlo mení. Šírenie choroby sa snažíme potlačiť, no zatiaľ to nejde zastaviť. Hráči už dlhšie trénujú v špeciálnom režime a zdôrazňujeme im, aby boli zodpovední. Povedzme si úprimne, vždy je to na danom človeku, všetci máme taktiež rodiny, s ktorými sme v kontakte. A vieme, že nakaziť sa dá kdekoľvek a takéto problémy ako my majú aj iné nielen slovenské, ale aj svetové športové kluby. Žijeme takúto dobu a vírus nás všetkých zasiahol.“

Ivan Kmotrík ml. sa v tejto vážnej situácii rozhodol, že priamo z lavičky podporí mužstvo. Spolu s ním bol na lavičke športový riaditeľ Richard Trutz a tréneri Stanislav Moravec a Szilárd Németh z juniorky. „Zostavu určil Darko Milanič, pred zápasom sme úzko komunikovali. Nemali sme úprimne veľmi na výber, hrali tí, ktorí po zdravotnej a fyzickej stránke mohli. Svojou prítomnosťou na lavičke som sa snažil pomôcť mužstvu k čo najlepšiemu výkonu. Nepasujem sa do role trénera. Bol tam so mnou aj realizačný tím, nielen ja. Chcel som chalanov povzbudiť, aby cítili, že Spolu sme Slovan aj v takejto ťažkej situácii. Mojím zámerom bola morálna podpora, aby cítili, že sme spolu s nimi. Teším sa z toho, čo mi hráči vrátili späť a som spokojný s ich prístupom a charakterom,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý zápas pochopiteľne prežíval. Na každom jeho pohybe i emócií bolo vidno, čo preňho Slovan znamená a ako mu záleží na úspechoch najúspešnejšieho slovenského klubu. „Celkovo prežívam zápasy emotívne. Bolo to samozrejme iné ako na tribúne, bližšie k ihrisku je emócia intenzívnejšia. Priznávam, som emotívny človek a žijem každým naším zápasom. Dnes to bola veľmi dobrá skúsenosť, zažil som, ako hru vidia tréneri priamo z lavičky,“ pousmial sa generálny riaditeľ klubu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.