Úvod Správy Eventy ŠK Slovan Bratislava vstupuje do sveta e-športu

ŠK Slovan Bratislava vstupuje do sveta e-športu

Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.

Najúspešnejší slovenský klub zakladá novú e-športovú divíziu. ŠK Slovan bude mať podobne ako kluby zo zahraničia zastúpenie na domácich i medzinárodných podujatiach v hre FIFA.

Za Slovan Bratislava budú v hre FIFA hrať gameri Tomáš „Slovan_rSp17“ Laki a Lukáš „Slovan_lumasa2“ Móri. Títo hráči budú na jednotlivých turnajoch hrať v originálnych belasých dresoch a pod značkou ŠK Slovan.

E-šport je neustále rastúce odvetvie, ktoré si získava čoraz viac pozornosti. Pre ŠK Slovan predstavuje založenie e-športovej divízie unikátnu príležitosť rozšíriť povedomie o klube a získať úspechy aj na tejto úrovni. Pretože ako vždy v Slovane, aj v e-športe budú ciele úplne jasné – vyhrávať.

„Som veľmi rád, že dnes môžeme oficiálne oznámiť založenie našej e-športovej divízie. Už dlhšie sme túto oblasť sledovali a napokon sme dospeli k dohode s dvomi talentovanými hráčmi, ktorí budú reprezentovať značku ŠK Slovan na domácej i medzinárodnej scéne. Vznik e-športovej divízie vnímame ako výbornú príležitosť rozšíriť povedomie o značke aj medzi mladšiu generáciu, ktorá sa najčastejšie venuje počítačovým a konzolovým hrám. Veríme, že aj naši fanúšikovia, ktorí majú radi počítačové či konzolové hry alebo sledujú podujatia v e-športe, si prídu na svoje a budú podporovať našich hráčov,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Sledovať našich hráčov budete môcť aj na facebookovej stránke https://www.facebook.com/SlovaneSports a na instagrame https://www.instagram.com/sk_slovanbratislava_esport/

Za Slovan budú hrať dvaja hráči. Tým prvým je Tomáš „Slovan_rSp17“ Laki, ktorý pochádza z Bratislavy a hre FIFA sa venuje už viac než deväť rokov. Je dvojnásobným majstrom Českej republiky (v čase, keď Slovensko nemalo samostatné súťaže), raz sa stal majstrom Slovenska a dosiahol špičkové umiestnenia na rôznych domácich i medzinárodných turnajoch. Najväčšie úspechy dosiahol vo FIFE 14, keď sa kvalifikoval na Intel Extrem Masters do Katowíc, čo je najväčší e-športový turnaj v Európe. „Veľmi sa teším, že ako rodený Bratislavčan budem na domácich i medzinárodných turnajoch reprezentovať belasé farby. Je to česť, no zároveň záväzok, pretože v Slovane sa od vás očakávajú vždy len víťazstvá. Som nadšený z tohto projektu a teším sa, že sme s klubom našli spoločnú reč a rozbehli e-športovú divíziu,“ povedal Tomáš.

Druhým hráčom je Lukáš „Slovan_lumasa2“ Móri, ktorý dosiahol najväčšie úspechy v hre FIFA 20. Dostal sa do finále MČSR vo FIFA 20, kde bol jediným slovenským zástupcom. Má len 14 rokov, takže najväčšie úspechy ho ešte len čakajú a veríme, že ich dosiahne práve pod značkou ŠK Slovan. „Veľmi sa teším na pôsobenie v Slovane Bratislava a verím, že budem hrdo reprezentovať klubovú značku. Moje ciele do budúcna sú čo najlepšie reprezentovať svoj klub, rodinu aj samého seba. Chcel by som sa umiestňovať na najvyšších priečkach v rámci československej FIFA scény a vyhrať aj majstrovstvá Slovenska,“ povedal Lukáš. Majstrovstvá Slovenska sa mali pôvodne konať Nitre, napokon sa z dôvodu súčasných opatrení uskutočnia 10. októbra v on-line podobe.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.
Informujeme našich fanúšikov o možnosti zakúpenia vstupeniek na najbližší zápas FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava.
Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.