Úvod Správy Kolčák bude reprezentovať Slovan v Lotyšsku

Kolčák bude reprezentovať Slovan v Lotyšsku

Jediným nominovaným hráčom súčasného kádra ŠK Slovan Bratislava v národnom tíme do 21 rokov je defenzívny univerzál Kristián Kolčák.

Jediným nominovaným hráčom súčasného kádra ŠK Slovan Bratislava v národnom tíme do 21 rokov je defenzívny univerzál Kristián Kolčák. S nádejným mladíkom počíta tréner Ivan Galád na utorkové stretnutie v Lotyšsku. „Môže to byť kľúčový zápas. V prípade úspechu by sme mali na konte deväť bodov, čo by bolo ideálne. Do Francúzska by sa nám potom išlo s lepším pocitom,“ skonštatoval bratislavský rodák.

Slovenskí mladíci už s týmto súperom hrali na domácej pôde, keď po góloch Juraja Vavríka a Lukáša Štetinu získali prvé tri body do tabuľky. „Každý zápas je iný. Lotyši sa budú chcieť pobiť o prvé body v skupine a tiež sa vynasnažia vytiahnuť sa pred domácimi divákmi. Nečaká nás ľahký zápas,“ uviedol Kolčák a pokračoval: „Doma sme začali veľmi dobre kombinovať, dali sme skoro gól a mali aj ďalšie šance. Toto budú chcieť predviesť oni na vlastnom trávniku – zaskočiť nás sebavedomejšou hrou. My tam ideme s cieľom získať tri body.“

Po víťazstve nad Lotyšskom uspeli Slováci aj v Kazachstane. „Základom je získať z dvojzápasov s Kazachstanom a Lotyšskom plný počet bodov. Snáď sa nám to podarí,“ skonštatoval Kolčák, ktorý by prijal aj výsledok 1:0, aký sa zrodil v Kazachstane. „Boli by sme radi. Dôležité je podať kvalitný výkon. Pokiaľ budeme hrať dobre, nebojím sa, žeby sme neuspeli. Chceme vyhrať za každú cenu. Máme tri zápasy vonku v rade, bolo by pre psychiku super uspieť v prvých dvoch.“

Pauschek bude chýbať

Okrem Kolčáka sa spomedzi súčasných futbalistov Slovana Bratislava objavuje v národnom tíme aj pravý obranca Lukáš Pauschek, ktorého však od duelu v Dunajskej Strede trápi problémové rameno. „Samozrejme, bude nám chýbať. Je to náš základný pilier obrany, hrá veľmi dobre v klube aj v národnom tíme. Pokúsime sa ho nahradiť,“ zakončil Kristián Kolčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.