Úvod Správy Fortuna liga Najkrajší, a ešte k tomu v derby

Najkrajší, a ešte k tomu v derby

Nono sa v derby zaskvel parádnym presným zásahom z priameho kopu.

Belasí pôsobili v derby od úvodu koncentrovaným dojmom a zápas zlomili na svoju stranu už v úvodnej fáze zápasu. V 22. minúte viedli 2:0 a jasne dali najavo, že tri body zostanú na Tehelnom poli.

Kým prvému presnému zásahu predchádzal pekný center Rafaela Rataa a pohotová koncovka Žana Medveda, druhý ešte viac pohladil dušu futbalového priaznivca. Nono z priameho kopu z 20 metrov pravačkou krásne zakrútil loptu ponad múr, a tá aj napriek dotyku Rusova skončila v pravom hornom rohu. „V piatok sme si s niekoľkými spoluhráčmi skúšali priame kopy. Z dvanástich pokusov som šesťkrát skóroval. Je skvelé, že mi to vyšlo aj v zápase. Ešte viac sa však teším z dôležitého víťazstva,“ hovoril Nono po stretnutí.

O španielskom stredopoliarovi je známe, že má dobrú kopaciu techniku. Gól z derby si radí veľmi vysoko. „Ak sa zamyslím, tak som v derby dal zrejme najkrajší gól vo svojej doterajšej kariére. Je nielen najkrajší, ale aj jeden z najdôležitejších. Už som v Slovane určitý čas a viem, čo derby znamená aj pre fanúšikov. Preto sa teším, že som týmto pekným gólom pomohol tímu a zdolali sme najväčšieho rivala.“

 

Belasí dominovali v držaní lopty (59 % - 41 %) i v strelách do priestoru brány (šesť ku dvom). Nebáli sa ani tvrdších súbojov, v ktorých s agresívne ladeným Spartakom držali krok. Od úvodu išli za tromi bodmi. „Vedeli sme, o čo sa dnes hrá. Popri prestíži boli v hre dôležité body z pohľadu tabuľky. Taktiež sme sa chceli čo najlepšie naladiť pred európskym zápasom vo Fínsku. Derby je vždy ťažké, súbojové, preto si ceníme, že tri body zostali doma. Vieme, že máme čo zlepšovať. Pokúsime sa preniesť do hry ďalšie veci, ktoré od nás tréner vyžaduje. Musíme byť lepší,“ vyhlásil Nono Villar, ktorý nezabudol ani na našich fanúšikov. „Je ťažké hrať bez fanúšikov a sme smutní, že s nami nemohli byť na štadióne. Verím, že ich potešilo aspoň víťazstvo v derby, ktoré je vždy významné pre nás hráčov i celý klub,“ uzavrel 27-ročný Španiel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.