Úvod Správy Reprezentácia Belasí v reprezentáciách, premiérová pozvánka pre Medveda

Belasí v reprezentáciách, premiérová pozvánka pre Medveda

Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

V úvode septembra je na programe prvý asociačný termín v sezóne 2020/21. Aj do tohto asociačného termínu zasiahli opatrenia v súvislosti s pandémiou, ktoré priamo ovplyvnili aj našich hráčov. Pozvánky do reprezentácií dostali viacerí slovanisti – kapitán Vasil Božikov, ďalej Dominik Greif, Žan Medved i David Strelec.

Pre fanúšikov je určite dôležitá informácia, že všetci reprezentanti ešte budú k dispozícii na pondelkový ligový zápas v Trenčíne. Až potom sa pripoja k svojím národným tímom.

Nie všetci nominovaní hráči však z dôvodu platných opatrení budú môcť v septembri reprezentovať svoju krajinu. Vasil Božikov je oporou bulharskej reprezentácie a pochopiteľne nechýbal v nominácii na septembrové zápasy Ligy národov. Z dôvodu súčasných opatrení a skutočnosti, že Bulharsko patrí medzi „červené krajiny,“ klub v zmysle medzinárodných predpisov nemôže Vasila uvoľniť na reprezentačný zraz. Náš kapitán tak počas asociačného termínu zostane v Bratislave.

Dominik Greif je jedným z troch nominovaných brankárov vo výbere Slovenska na septembrové duely Ligy národov s Českom (4. septembra na Tehelnom poli) a v Izraeli. Opäť v zmysle cestovných obmedzení bude Dominik reprezentácii k dispozícii počas domáceho duelu s Českom.

Žan Medved ešte na jeseň minulého roka hrával v druhej slovinskej lige, no po príchode do Slovana sa prepracoval do základnej zostavy a v skrátenej nadstavbe uplynulej sezóny a v úvode nového ročníka strelil v lige a pohári šesť gólov. Žan si za svoje výkony vyslúžil premiérovú nomináciu do slovinskej reprezentácie do 21 rokov. Slovinci odohrajú v rámci prípravy na domáce ME do 21 rokov medzištátny duel v Taliansku (3. septembra).

David Strelec patrí medzi stálice slovenských mládežníckych výberov, a preto pochopiteľne nechýba v najnovšej nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Tá odohrá kvalifikačný dvojzápas so Švajčiarskom – 4. septembra na ihrisku súpera a 8. septembra doma v Nitre.

Do reprezentácie do 19 rokov boli nominovaní ďalší mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan – konkrétne Roman Čerepkai, Gabriel Hornyák, Samuel Lavrinčík a Alexander Tóth.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slová Juraja Kucku z tlačovej konferencie.
Slovenská reprezentácia do 19 rokov si zahrá o postup na MS 2023.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.