Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Masný!

Všetko najlepšie, pán Masný!

Legenda nielen československého futbalu oslavuje krásne životné jubileum.

Futbalový elegán, skvelý technik a driblér, ktorý svojou nevyspytateľnou kľučkou privádzal obrancov do zúfalstva. Jeden z obľúbencov fanúšikov na starom Tehelnom poli, ktorý si vždy pripravil niečo, čo ohúrilo ľudí v hľadisku. Marián Masný dnes oslavuje svoje sedemdesiate narodeniny, ku ktorým mu želáme všetko najlepšie a najmä pevné zdravie.

V belasom drese strávil krásnych jedenásť rokov. Bol neoddeliteľnou súčasťou útočnej formácie Ján Švehlík – Marián Masný – Ján Čapkovič, ktorá ničila obrany súperov. So Slovanom získal dva majstrovské tituly (1974, 1975) a dva Československé poháre (1974, 1982). Na konte má 345 ligových štartov a so 103 gólmi je členom Klubu ligových kanonierov. Bol uvedený aj do Siene slávy slovenského futbalu.

Je slovenským rekordérom v počte odohraných zápasov v rámci česko-slovenského reprezentačného výberu (75). Od roku 1974 odohral v reprezentácii 40 zápasov iba s dvomi prestávkami pre zranenie, pričom nastrieľal 18 gólov. Patril k oporám Československa pri víťazstve na ME 1976 v Belehrade, má bronz z ME 1980 a zahral si na MS 1982 v Španielsku.

Skvele ovládal tzv. dynamickú techniku pri práci s loptou, bol skvelým driblérom s nevyspytateľnou kľučkou. Jeho silnou stránkou bolo futbalové myslenie, často býval o desatinu sekundy skôr pred obrancami, vďaka čomu vedel vymyslieť gólový center či asistenciu.

Na futbalovom ihrisku i mimo neho vytvoril nerozlučnú dvojicu s Jánom Švehlíkom, s ktorým sú dodnes v kontakte. Práve Ján Švehlík vyslovil Mariánovi Masnému obrovskú poklonu. „V už neexistujúcom časopise Štart sa na titulnej stránke viackrát objavili tzv. „Dvojičky v belasom,“ čiže ja a Marián Masný. On bol taká moja dvojička. Myslím si, že Masný patril v top forme nielen medzi európsku, ale aj svetovú špičku. Perfektne sme si spolu rozumeli, ťahali sme útočné akcie po pravej strane a bývali sme spolu aj na sústredeniach v hoteli. Často sme debatovali o tom, ako našu spoluprácu vylepšiť, skúšali sme rôzne veci na tréningoch,“ povedal Ján Švehlík.

Živió, pán Masný!

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.