Úvod Správy Prípravné zápasy Medvedove čaro predzápasových tréningov

Medvedove čaro predzápasových tréningov

Žan Medved pokračuje v dobrej streleckej forme.

Belasí v predposlednom prípravnom zápase pred ostrým štartom sezóny dosiahli cenné víťazstvo. Presným zásahom sa oň pričinil aj Žan Medved, ktorý v príprave nadviazal na dobrú streleckú formu zo záveru uplynulého ročníka.

V architektonicky pútavej Pancho Aréne, kde má Puskásova Akadémia svoje domáce prostredie, sa hral takticky vedený zápas. Zverenci Jána Kozáka ml. väčšinu času kontrolovali hru. „Počas týždňa sme sa na tréningoch intenzívne venovali taktickým veciam, ktoré sme sa snažili v čo najväčšej miere preniesť do zápasu. Boli sme kompaktní a vyvarovali sme sa ľahkým chybám či stratám. Myslím si, že sme oproti predošlým zápasom urobili progres. Zvládli sme to po taktickej stránke a vďaka disciplíne, každý hráč v našom tíme si poctivo splnil svoje úlohy. Odohrali sme dobrý duel a víťazstvo nám pomôže. Samozrejme, vieme, že vždy je čo zlepšovať,“ zhodnotil Žan Medved.

Belasým pomohol pomerne rýchly úvodný gól, ktorý padol po nacvičenej kombinácii. Vernon sa na ľavej strane vydal dopredu podporiť útok a ideálnym centrom našiel Žana Medveda, ktorý si na päťke odskočil od stopérov. Už len stačilo hlavou namieriť do protipohybu brankára. „Je zaujímavé, že na piatkovom tréningu sme si s Vernonom nacvičovali presne takúto situáciu. Vyšlo to na tréningu a aj v zápase (úsmev). Pre útočníka sú góly dôležité, preto sa teším, že som skóroval. Ako však vždy hovorím, kľúčový je Slovan, nie moje góly. Ak aj nedám gól a Slovan vyhrá, budem šťastný,“ pokorne hovorí 21-ročný Slovinec, ktorý prezradil ešte jednu zaujímavosť. „Na tréningu pred zápasom s Fehérvárom som zostal dlhšie na ihrisku a nacvičoval som priame kopy. A ako si pamätáte, skóroval som z priameho kopu. Teraz sme si s Vernonom skúšali situáciu, po ktorej tiež padol gól. Uvidím, čo si na predzápasovom tréningu skúsim najbližšie,“ usmieva sa Žan Medved.

V súboji slovenského majstra a tretieho tímu maďarskej ligy nebolo toľko vyložených šancí. O to dôležitejšia je v tomto prípade efektivita. Belasí boli takmer stopercentne efektívni. Puskásova Akadémia sa k vážnejšiemu ohrozeniu brány dostala až v závere. Michal Šulla bravúrne vytlačil strelu Kneževiča po brejku, pričom gól domácich padol po hlavičke Plšeka, ktorý mal v tej chvíli aj dávku potrebného šťastia. „Vo veľkých zápasoch môže prísť jedna, možno dve šance. A ak chceme uspieť, musíme ich premeniť. Myslím si, že sa zlepšujeme v efektivite. Nepotrebujeme toľko príležitostí na to, aby sme dali gól. Stále sa však máme kam posunúť.“

Žan Medved sa po reštarte futbalu dostal do dobrej formy, v skrátenej nadstavbe a v pohári si pripísal štyri presné zásahy. V nastolenom trende pokračuje aj v príprave, keď sa presadil proti Fehérváru i na ihrisku Puskásovej Akadémie.

Stále má len 21 rokov, pričom v zime prišiel do Slovana z druholigového slovinského Fuzinaru. Dnes nastupuje v základnej zostave belasých. Ako vníma toto obdobie? „Ani neviem, kde začať. Zažil som veľkú zmenu a posun na úplne iný level. V Slovane som sa rýchlo adaptoval. Ďakujem trénerovi, že mi po mojom príchode do klubu dal šancu. Chopil som sa jej naplno. Snažím sa každý deň tvrdo makať a zlepšovať sa. A nie je to len o góloch. Ako vždy hovorím, kľúčové sú víťazstvá a práca pre tím,“ hovorí Žan Medved, z ktorého vyžaruje zdravé sebavedomie a celkové pozitívne nastavenie. Už čoskoro sa vraj môžeme dočkať aj rozhovorov v slovenčine. „Už teraz som rozmýšľal, že skúsim poskytnúť rozhovor po slovensky, no ešte som si netrúfol (úsmev). Robím však pokroky. Dajte mi ešte mesiac, potom budem v rozhovoroch hovoriť po slovensky,“ uzavrel náš mladý útočník.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Adrián Chovan v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.
Dnes ubehlo presne 21 rokov od tragického úmrtia Petra Dubovského.
Prvý zápas so Shamrockom Rovers odohráme doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.