Úvod Správy Mládež Do novej sezóny vo veľkom očakávaní

Do novej sezóny vo veľkom očakávaní

Cez víkend sa začínajú dorastenecké súťaže.

Prvýkrát od marca sa do súťažného diania vracajú aj naši mládežníci. Ako prví vstúpia do novej sezóny dorastenci. Starší dorast (U19) v sobotu o 11:00 privíta na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze Senicu, mladší dorastenci sa stretnú s rovnakým súperom, avšak na Záhorí.

Akadémia ožila až v priebehu mája, keď boli povolené skupinové a neskôr spoločné tréningy. Sezóna 2019/20 bola aj na mládežníckej úrovni predčasne ukončená. Koncom júna začali mládežníci prípravu na nový ročník.

„Príprava trvala päť týždňov, pričom sme veľmi nemenili zaužívané tréningové plány či už z pohľadu obsahu alebo intenzity. Boli sme veľmi radi, že sme s hráčmi opäť mohli mať osobný kontakt a vrátili sme sa do skutočného futbalového života. Sme plní očakávaní pred štartom novej sezóny,“ povedal Vladimír Gála, šéftréner mládeže a zároveň tréner staršieho dorastu (U19).

Hráči sa vekovo poposúvali o kategóriu vyššie, najmä v mladšom doraste boli kádre doplnené aj o perspektívnych hráčov z iných slovenských klubov. „Hráči sa vekovo poposúvali o kategóriu vyššie. Viacerí končiaci dorastenci prešli do juniorky, najlepší z mladšieho dorastu sa zase posunuli do staršieho dorastu. Najvýraznejšie sme doplnili káder kategórie U16, kam prišlo päť nových hráčov. O kategóriu vyššie sme posunuli aj hráčov, ktorí tam síce ešte vekovo nemuseli prejsť, no výkonnostne patria vyššie. Sám som zvedavý a teším sa ako sa mladší hráči presadia medzi o niečo staršími protivníkmi,“ pokračoval šéftréner mládeže.

Ambície v mládeži rozhodne nie sú o len o výsledkoch. „Samozrejme, v každej kategórii chceme hrať o čo najvyššie priečky. Sme zvedaví ako budú vyzerať súperi v lige, všade sa obmenili kádre. Prvoradý je však individuálny rozvoj hráčov. Zameriavame sa na to, aby sa každým tréningom a zápasom zlepšovali. Pre nás je kľúčové vychovať ďalších hráčov ako David Strelec či Filip Lichý, ktorí vyšli z Akadémie a presadili sa aj v prvom tíme,“ vyhlásil Vladimír Gála.

Naši mladíci nemohli na jar spoločne trénovať, zodpovedne si však plnili individuálne plány a do novej sezóny vstúpia s patričnou chuťou. „Hráči absolvovali fyzické testovanie, ktoré preukázalo, ako si splnili individuálne plány. Musím ich pochváliť, prakticky 95 % hráčov si vzorne splnilo domáce povinnosti. Oceňujem ich pracovitosť a snahu, tešíme sa, že sme sa spoločne vrátili do futbalového života.“

Najstaršou kategóriou je U19, ktorá počas prípravy dosiahla zaujímavé výsledky. Zdolala napríklad mužský výber Interu Bratislava. „Do poslednej chvíle sme nevedeli, kedy sa začne sezóna, preto sme museli trochu upravovať program prípravy. Odohrali sme však dobré zápasy, pričom prehra v generálke so Slováckom ukázala, kde nás tlačí topánka v čom sa musíme zlepšiť. Mrzia ma zranenia niektorých kľúčových hráčov, ktorí by inak patrili do zostavy staršieho dorastu. Máme však široký káder, preto sa tešíme na sobotu a veríme, že nielen my, ale aj všetky dorastenecké výbery vstúpia do sezóny úspešne,“ poskytol Vladimír Gála svoj pohľad na prípravu staršieho dorastu (U19).

Starší dorast ŠK Slovan 2020/21 (kategória U19)

Káder

Adam Hrdina, Branislav Chudík, Filip Krížik, Matúš Almáši, Patrik Bartoš, Rudolf Božik, Roman Čerepkai, Tobias Čongrády, Peter Dornai, David Džavoronok, Bruno Galovič, Samuel Hasoň, Gabriel Hornyák, Jakub Hudec, Matúš Koseček, Martin Kušnír, Adam Lacko, Adam Matoš, Alex Molčan, Marek Mičák, Marek Mydla, Timotej Murcko, Michal Polčic, Matej Rosenberger, Lukáš Sečanský, Kofi Oliver Thorpe, Lubomír Uhlár, Matúš Tobias Vician

Výsledky prípravných zápasov

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 1:3 - góly Kušnír 2, Čongrády
ŠK Slovan – Inter Bratislava muži 2:1 - Vician, Lacko
ŠK Slovan – Györi ETO 4:0 - Kušnír, Lacko, Dornai, Thorpe
ŠK Slovan – FC Petržalka 1:0 – Matoš
1. FC Slovácko – ŠK Slovan 3:2 – Božik, Rosenberger

Mladší dorast ŠK Slovan 2020/21 (kategória U17)

Káder

Ivan Horvát, Adam Hrdina, Andy Mikoláš, Oliver Vajda, Martin Dávid, Alex Dionýz, Martin Homola, Juraj Hric, Zoran Ivanics, Tomáš Kachnič, Yannick Kozák, Nino Marcelli, Vasyl Mateleha, David Murár, Martin Mišovič, Sebastian Nagy, Sebastian Polák, Ivo Pištek, Milan Rehuš, Matej Riznič, Boris Súkenník, Marko Trusina, Tomáš Vaško, Artur Záhon

Výsledky prípravných zápasov

ŠK Slovan – Dukla Banská Bystrica 4:1 – Ivanics, Trusina, Mišovič, Marcelli
Györi ETO – ŠK Slovan 2:2 – Marcelli, Riznič
ŠK Slovan – 1. FC Slovácko 1:1 - Rehuš

Mladší dorast ŠK Slovan 2020/21 (kategória U16)

Káder

Marek Božik, Davyd Fesyuk, Tomáš Balko, Jerguš Balážik, Radoslav Čajagi, Rodan Halász, Alex Hipp, Michal Hreha, Martin Kirňak, Benjamín Klčo, Dominik Lendel, Max Marko, Tomáš Marušin, Andy Masaryk, Marcel Nemeškürti, Martin Polniš, Mario Renko, Richard Slovák, Philippe Schmidt, Samuel Sikorjak, Michal Svoboda, Jaroslav Šalkovič

Výsledky prípravných zápasov

ŠK Slovan – Dukla Banská Bystrica 4:2 – Polniš, Hreha, Klčo, Homola
ŠK Slovan – MŠK Senec U17 8:2 – Renko 3, Polniš, Feder, Hreha, Sikorjak, Šalkovič
Györi ETO – ŠK Slovan 0:3 – Hreha 2, Nemeškürti
ŠK Slovan – 1. FC Slovácko 2:1 – Hreha, Hipp

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.