Úvod Správy Juniori Juniorka pripravená na novú sezónu

Juniorka pripravená na novú sezónu

Naši juniori sa v sobotu predstavia v Banskej Bystrici.

Juniorka má za sebou špecifické obdobie. Posledný súťažný zápas odohrala ešte 8. marca, pričom počas letnej pauzy sa tradične obmenil káder. Do juniorky pribudli viacerí končiaci hráči zo staršieho dorastu.

Mladí hráči budú získavať skúsenosti v náročnej II. lige, v ktorej sa tento rok predstaví 15 klubov. Ružomberok svoju rezervu neprihlásil, čiže každý klub bude mať dvakrát počas sezóny voľno.

Príprava juniorky prebiehala v domácich podmienkach, naši mladíci odohrali päť prípravných duelov. V generálke zvíťazili nad Šamorínom 3:2, keď sa strelecky presadili Samuel Lavrinčík, Martin Hubert a Patrik Haramia.

„Ešte na jar sme trénovali v skupinách a keď to bolo možné, prešli sme do spoločného tréningu. Starú sezónu sme ukončili dvomi prípravnými zápasmi a po veľmi krátkom voľne sme sa začali pripravovať na nový ročník. Každý hráč dostal šancu ukázať sa a získať svoje miesto v kádri. Pribudli hráči z končiaceho staršieho dorastu, ktorých čaká výzva popasovať sa s mužským futbalom. Veríme, že ju zvládnu čo najlepšie,“ povedal tréner juniorky Stanislav Moravec, ktorý tvorí tandem s asistentom Szilárdom Némethom.

Ciele sú nastavené jasne. „Samozrejme, chceme udržať druhú ligu. Zároveň je pre nás dôležité, aby mladí chalani herne rástli a každým zápasom napredovali. Určite budeme úzko spolupracovať s A-mužstvom, uvidíme, či nám budú môcť pomôcť hráči zo širšieho kádra prvého tímu,“ pokračoval tréner juniorky. V kádri juniorky dominujú mladí hráči z Akadémie, doplnení dvomi mladými zahraničnými hráčmi Johnom Garcíom a Denisom Lumbalom.

Belasí sa v prvom kole predstavia v Banskej Bystrici, ktorej v uplynulom ročníku len tesne ušla miestenka v baráži o postup do najvyššej súťaže. „Do každého zápasu musíte ísť s cieľom bodovať, a aj v Banskej Bystrici urobíme maximum pre úspech. Vieme, že to bude veľmi ťažké, súper má svoju kvalitu. Návod nám môže dať generálka so Šamorínom, kde sme síce zle začali, no potom sme sa dostali do hry, dali sme tri góly a miestami sme mali prevahu. Musíme si uvedomovať, proti komu hráme a vnímať aj kvalitu súperov. Nesmieme byť takticky naivní. K úspechu povedie len stopercentná koncentrácia a dodržiavanie taktických pokynov.“

Prvé kolá budú zrejme náročné a poriadne preveria našich mladíkov. „Uvidíme ako sa to rozbehne, zo začiatku budeme čeliť náročným súperom. Budeme sa však snažiť bodovať. Na rovinu však hovorím, že to bude ťažké. Chalani ešte nemajú toľko skúseností, na druhej strane je to pre nich príležitosť. Len v ťažkých zápasoch sa môžu zdokonaľovať a napredovať,“ uzavrel Stanislav Moravec.

Juniorka bude domáce zápasy naďalej hrávať na štadióne Pasienky v nedele o 10:30. Permanentkári majú domáce zápasy juniorky zahrnuté v cene svojej permanentnej vstupenky.

Výsledky prípravných zápasov juniorov ŠK Slovan

Duslo Šaľa – Slovan juniori 4:0

Slovan juniori – SFC Kalinkovo 8:0

Slovan juniori – FC Petržalka 0:3

Slovan juniori – ŠK Bernolákovo 6:3

Slovan juniori – ŠTK 1914 Šamorín 3:2

Káder juniorky ŠK Slovan na sezónu 2020/21

Tomáš Rybár, Jakub Baláž, Adam Čech, Dominik Dohnanský, John García, Denis Giesser, Samuel Habodasz, Patrik Haramia, Martin Hubert, Adam Jackuliak, Adam Laczkó, Samuel Lavrinčík, Jakub Lieskovský, Denis Lumbala, Martin Majling, Adam Matoš, Samuel Orság, Marek Rigo, Jozef Sopóci, Martin Schlossár, Erik Švihel, Alexander Tóth, Radovan Valentín

Vyžrebovanie zápasov juniorky nájdete TU.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.