Úvod Správy Transfery Slovan podpísal perspektívneho Mustafiča

Slovan podpísal perspektívneho Mustafiča

ŠK Slovan Bratislava podpísal s Alenom Mustafičom štvorročný kontrakt.

Belasí získali Alena Mustafiča na trvalý prestup. Vedenie klubu podpísalo s perspektívnym stredopoliarom štvorročný kontrakt.

Alen Mustafič prišiel do Slovana počas zimy na polročné hosťovanie s opciou z FK Sarajevo. Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny preukázal potenciál smerom do budúcna. Sám prejavil túžbu pokračovať v kariére na Slovensku. Vedenie nášho klubu rozbehlo rokovania o prestupe a všetky zainteresované strany úspešne dospeli k finálnej dohode.

Je zaujímavé, že Alen v posledných sezónach zbiera trofeje ako na bežiacom páse. S bývalým klubom FK Sarajevo získal v sezóne 2017/18 dorastenecký titul a o rok neskôr seniorské double. V nedávnom skončenom ročníku zase prispel k belasému double. Na jar si pripísal štyri súťažné štarty, v ktorých zaznamenal dve gólové asistencie.

Keďže náš stredopoliar potrebuje v mladom veku predovšetkým pravidelnú hernú prax, strávi najbližšiu sezónu na hosťovaní. Belasí sa dohodli na podmienkach ročného hosťovania v FC Nitra.

„Alen Mustafič naznačil perspektívu smerom do budúcna. Tešíme sa, že rokovania o jeho prestupe dospeli do úspešného konca a stal sa naším hráčom. Chceme, aby Alen rozvíjal svoj potenciál. Ako mládežnícky reprezentant svojej krajiny však potrebuje pravidelne hrávať a zbierať skúsenosti v náročných ligových zápasoch, pričom v strede poľa máme v súčasnosti silnú konkurenciu a viacerých skúsenejších hráčov. O jeho služby prejavili veľký záujem v Nitre, s ktorou sme sa dohodli na ročnom hosťovaní. Pre Alena je to výborná príležitosť získať hernú prax a zlepšovať sa, my ho v našej lige budeme mať na očiach a budeme sledovať jeho futbalový rast. Veríme, že sa mu na hosťovaní bude dariť a ukáže svoje kvality, vďaka ktorým môže v budúcnosti zabojovať o miesto v zostave nášho A-mužstva,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

„Veľmi sa teším, že som podpísal kontrakt v Slovane Bratislava. Vnímam to ako zatiaľ najvýznamnejší krok v doterajšej kariére. Je až neuveriteľné, keď si uvedomím, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu, ktorý hral v minulej sezóne skupinu Európskej ligy. Chcel som zostať na Slovensku a rozvíjať svoj potenciál. Na hosťovaní sa budem snažiť získať čo najviac skúseností a získať hernú prax, aby som v budúcnosti zabojoval o svoje miesto v zostave Slovana. Stretol som tu veľa úžasných ľudí, či už spoluhráčov alebo ľudí v klube,“ povedal Alen Mustafič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.