Úvod Správy Prípravné zápasy Takéto zápasy nám môžu veľa dať

Takéto zápasy nám môžu veľa dať

Vernon v rozhovore po zápase s Fehérvárom.

Druhý prípravný zápas priniesol mimoriadne zaujímavé meranie síl. Belasí sa stretli s maďarským vicemajstrom a napriek prípravnému charakteru nechýbali na ihrisku patričné emócie. Vernon de Marco súhlasí, že takéto konfrontácie nám môžu veľa dať a posunúť mužstvo ďalej.

Keď Žan Medved v 27. minúte parádnou strelou z priameho kopu zvýšil na 2:0, mohlo sa zdať, že sme na ceste k hladkému víťazstvu. Fehérvár však ako klub s európskymi ambíciami nedal svoju kožu zadarmo a napokon vyrovnal na konečných 2:2.

Kým maďarský tím prestriedal prakticky celú zostavu, belasí vymenili len štyroch hráčov. Napriek tomu ukázali v závere väčšiu túžbu po víťazstve a boli bližšie k tretiemu, víťaznému gólu. 

„Začali sme veľmi dobre a rýchlo sme sa ujali dvojgólového vedenia. Boli sme koncentrovaní, hrali sme svoj futbal. Po prestávke sme začali robiť ľahké straty, ktoré si nemôžeme dovoliť. V Európe môžeme na takéto chyby tvrdo doplatiť. V závere sme túžili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no berieme aj remízu. Vzhľadom na to, že trénujeme len necelý týždeň, sme dokázali držať solídne tempo, čo je určite povzbudzujúce,“ povedal po zápase Vernon de Marco.

Vernon bol kľúčovou postavou prvého gólového okamihu stretnutia. Po strieľanom centri Davida Strelca prešla lopta pomedzi viacerých hráčov a skončila v pravom hornom rohu brány Fehérváru. Najbližšie bol práve Vernon, dal teda gól on, alebo si loptu do siete zrazil obranca? „Priznávam, bol to vlastný gól. Strelo (David Strelec, pozn. red.) poslal výbornú loptu zo štandardky. Išiel som do lopty, no do siete ju tečoval obranca Fehérváru,“ opísal náš obranca prvý gólový okamih.

Aj napriek veľkému teplu sa hralo v slušnom tempe. Nechýbali ostrejšie súboje, čiže niečo, čo nás môže čakať aj v kvalifikácii európskych pohárov. „Myslím si, že podobný prejav môžeme očakávať od potenciálnych súperov v Európe. Vďaka tomuto zápasu sme sa pripravili na to, čo nás môže čakať. Určite nebolo ešte všetko ideálne, no takéto konfrontácie nás môžu posunúť dopredu.“

Belasí sa opäť predstavili doma na Tehelnom poli a mohli sa spoľahnúť aj na podporu fanúšikov, ktorí viaceré pekné akcie ocenili potleskom. „Nie je nič krajšie než hrať doma na Tehelnom poli. Vážime si, že fanúšikovia prišli a podporovali nás. Tešíme sa na ďalšie domáce zápasy aj s našimi priaznivcami,“ uzavrel Vernon de Marco.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.