Úvod Správy Fortuna liga Je dôležité uzavrieť sezónu víťazne

Je dôležité uzavrieť sezónu víťazne

Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.

Double po siedmich rokoch. Belasí v sobotu uzavrú vydarenú sezónu 2019/20, pričom majstrovské oslavy vypuknú po priamom súboji s najväčším rivalom. Celkovo 156. derby sa začína v sobotu o 18:00.

Vstupenky sú v predaji nepretržite on-line prostredníctvom Ticketmedia.sk a taktiež v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Tehelné pole.

Belasí sú už dávnejšie istými majstrami, Spartak je na štvrtom mieste tabuľky, súperov delí 33 bodov. Stále sa však má o čo hrať. My chceme úspešne uzavrieť vydarenú sezónu, Spartak hrá o výhodu domáceho prostredia v baráži o účasť v kvalifikácii Európskej ligy.

Dominanciu Slovana potvrdzuje najproduktívnejší útok (57 gólov) i najpevnejšia defenzíva (14). Spartak má siedmu najlepšiu ofenzívu (30) a spolu s Ružomberkom štvrtú najlepšiu obranu (32).

„Derby má vždy náboj a teraz to nebude iné. Máme síce už isté double, no je pre nás veľmi dôležité uzavrieť sezónu víťazne. Aj pre Trnavu je to dôležitý zápas. Verím, že nás čaká výborný zápas a pekná bodka za sezónou,“ povedal Ján Kozák ml.

Tréner po reštarte súťaží výrazne rotoval zostavu, v predchádzajúcich troch dueloch v nej vždy bolo veľa zmien. V poslednom kole sezóny už možno toľko zmien neuvidíme. „Zostavu sme menili tak, aby hráči neboli unavení ani preťažení. Nič nám nebráni podať zajtra stopercentný výkon. Môžem prezradiť, že v zostave nebude toľko zmien ako predtým. Nastúpia tí, ktorí budú mať najlepšiu formu a budú zdravotne v poriadku.“

Ján Kozák ml. sa vyjadril aj k zdravotnému stavu kádra. „Niektorí hráči hlásili zdravotné ťažkosti a nebudú k dispozícii. Dlhodobo nám chýba Filip Lichý, pre menšie problémy nemôžeme počítať ani s Myentym Abenom, Dávidom Holmanom a Ezekielom Hentym,“ vyhlásil Ján Kozák ml., ktorý má pred sobotou jasné prianie. „Túžime zakončiť sezónu víťazstvom a potom si vychutnať zisk double.“

Aktuálna forma

Belasí ťahajú v lige sériu siedmich víťazstiev, pričom od reštartu futbalu sú zatiaľ stopercentní v lige i pohári. Na derby sa dobre naladili triumfom 1:0 vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom.

Spartak prešiel aj počas „korona-prestávky“ zmenami v kádri a do nadstavby vstúpil v omladenom zložení. Napriek nádejným výkonom prehral v Žiline (1:2) a s Dunajskou Stredou (0:2). Následne remizoval v Michalovciach 2:2 a naposledy zdolal Ružomberok 2:0.

Trnavu ešte čaká baráž o účasť v kvalifikácii Európskej ligy, pričom na štvrtom mieste má zatiaľ garanciu domáceho prostredia v semifinále i prípadnom finále baráže. Rozostupy sú však tesné – piaty Ružomberok a šieste Michalovce strácajú len dva body.

Vzájomné zápasy

Je to 156. derby. Historická bilancia hovorí v náš prospech – 73 víťazstiev, 36 remíz a 46 prehier.

Čo sa týka posledných desiatich meraní síl, tie hovoria nasledovne: 7 víťazstiev 1 remíza, 2 prehry, skóre 14:5 v náš prospech.

V prebiehajúcej sezóne sme na Tehelnom poli pred 14 933 divákmi (najvyššia návšteva sezóny) zvíťazili nad Spartakom 2:0 (góly Andraž Šporar, Dejan Dražič). V prvom jarnom kole sme v Trnave remizovali 0:0, keď Dominik Greif zneškodnil v druhom polčase pokutový kop.

So Spartakom ťaháme päťzápasovú sériu bez prehry, počas ktorej sme štyrikrát naplno bodovali a neinkasovali sme už 315 minút čistého času hry.

Pozápasové oslavy

Po skončení zápasu sa začne ceremoniál odovzdávania trofeje pre majstra SR. Počas montáže pódia (7-10 minút) si budete môcť vychutnať premiéru videa s najlepšími okamihmi zo sezóny 2019/20, ktoré odvysielame na veľkoplošných obrazovkách. Po odovzdaní trofeje sa hráči potešia s priaznivcami na tribúnach aj s majstrovským pohárom. Do publika "vystrelíme" 100 unikátnych tričiek z unikátnej edície DOUBLE

Klub pôvodne plánoval "fanzónu" na námestí štadióna, kde by po zápase prebehli oslavy titulu. Z dôvodu opatrení a obmedzení pri organizácii hromadných podujatí sme však od tejto myšlienky boli nútení upustiť. Z rovnakého dôvodu sa nebudú konať oslavy ani na inom verejnom mieste v Bratislave. 

Prosíme vás, aby ste po stretnutí nevybiehali na hraciu plochu a zostali na svojich miestach. Vopred ďakujeme za pochopenie. 

Dôležité informácie

Zápas 5. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava sa začína v sobotu 11. júla o 18:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Bobko, Weiss.

Vstupenky sú v predaji nepretržite on-line prostredníctvom Ticketmedia.sk a taktiež v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Tehelné pole.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.