Úvod Správy Slovnaft Cup Špecialista na finále?

Špecialista na finále?

Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.

Nie je ľahké vziať na seba zodpovednosť vo vypätom finálovom súboji, kde po chybe neexistuje priestor na opravu. Alen Ožbolt si túto zodpovednosť vzal a absolútne chladnokrvne premenil pokutový kop, nariadený po faule na Žana Medveda. Jeho gól sa ukázal ako víťazný.

„Nepopieram, pri penalte som cítil váhu okamihu. Zostal som však pokojný, presne som vedel, čo chcem spraviť. Ako ste videli, brankár síce vystihol smer, ale loptu sa mi podarilo umiestniť tak presne, že skončila v sieti,“ opísal Alen Ožbolt rozhodujúci okamih zápasu.

Belasí si mohli zápas uľahčiť rýchlym gólom, keď už v úvode mali dve veľké príležitosti. V tej prvej však po strele Žana Medveda zasiahol Macík a po peknom oblúčiku Ibrahima Rabia síce Alen Ožbolt prehlavičkoval vybiehajúceho Macíka, no loptu zastavila žrď. Naše mužstvo tak muselo opäť dobýjať obranný val Ružomberka. „Proti Ružomberku sa naozaj ťažko hrá. Dokážu zhustiť priestor, aj pre nás útočníkov je ťažké presadiť sa proti piatim obrancom. Prakticky celý zápas bola iniciatíva na našej strane a víťazstvo je zaslúžené. Súper sa vysunul až v závere, mal tam nejaké šance, no ustáli sme to.“

Double je čerešničkou na vydarenej sezóne s množstvom radosti a pozitívnych okamihov. „Od Slovana sa vždy čakajú trofeje. V klube som šesť mesiacov a mám titul i pohár, to nie je zlé (úsmev). Samozrejme, je to zásluha celého tímu, určite si to nepripisujem preto, že som vo finále skóroval,“ pokračoval slovinský útočník, ktorý bol autorom jediného presného zásahu aj v minuloročnom finále Bulharského pohára. Jeho vtedajší klub Lokomotiv Plovdiv vtedy tiež zvíťazil 1:0. „Bodaj by som mal takýchto radostných déja-vu čo najviac,“ usmial sa Alen.

Belasí v sobotu o 18:00 na Tehelnom poli uzavrú sezónu derby s Trnavou. Vstupenky sú už v predaji on-line na Ticketmedia.sk a predávajú sa aj na pokladnici štadióna. „Double je pekné, ale do konca sezóny nám zostáva ešte jeden zápas. Preto sa na derby dôkladne pripravíme a pôjdeme za tromi bodmi, nech sezónu uzavrieme úspešne,“ uzavrel Alen Ožbolt.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.