Úvod Správy Mládež Váži si príležitosť

Váži si príležitosť

Kapitán staršieho dorastu Samuel Lavrinčík trénuje s A-tímom a dostal šancu aj v tréningovom zápase so Senicou.

Z Akadémie ŠK Slovan si dvere do prvého tímu otvorilo už viacero mladých, talentovaných futbalistov. Skúsenosti s mužským futbalom získava aj Samuel Lavrinčík, ktorý je kapitánom staršieho dorastu a slovenským reprezentantom do 19 rokov.

„Je pre mňa česť a zároveň radosť trénovať s prvým tímom. Keď sa prerušili súťaže, trénoval som rovnako ako ďalší chalani individuálne, resp. s mojím otcom. Keď ma nedávno povolali k A-mužstvu, tak ma to veľmi potešilo,“ povedal Samuel Lavrinčík, ktorý nastúpil aj v tréningovom zápase so Senicou, keď odohral prvý polčas. V strede poľa vytvoril dvojičku s Joerim de Kampsom. „Som stredový hráč, no láka ma to aj smerom dopredu. Z pohľadu hernej charakteristiky by som sa asi prirovnal k Ibrahimovi Rabiovi. Snažím sa čítať hru a riešiť situácie technicky, konštruktívne. Samozrejme viem, že ešte musím na sebe veľa pracovať, aby som sa priblížil či už k Ibrahimovi Rabiovi, alebo ďalším hráčom v kádri.“

A aká bola premiéra v A-tíme v tréningovom zápase so Senicou? „Aj ja som cítil, že to bol prvý zápas po veľmi dlhej pauze. Vážim si šancu od trénera, snažil som sa vydať zo seba maximum. Verím, že nabudúce to z mojej strany bude lepšie.“

Osemnásťročný stredopoliar pochádza z Ružinova, futbalovo vyrastal v Petržalke a od roku 2015 je súčasťou Akadémie ŠK Slovan. V staršom doraste plní rolu kapitána a zároveň reprezentuje Slovensko v kategórii do 19 rokov. Cení si, že v prvom tíme dostávajú priestor aj mladí hráči z Akadémie. „David Strelec bol pre nás jasným príkladom, že ak má hráč talent, kvalitu a chce na sebe pracovať, môže si vybojovať šancu v prvom tíme. Ešte pred ním bol Dominik Greif, jeho som však už na Akadémii nezažil, keď som prišiel, už bol v áčku. Vnímame to ako signál, že keď tvrdo trénujeme a pracujeme na sebe, je tu príležitosť zabojovať o miesto v silnej konkurencii v A-mužstve,“ pokračuje Samuel Lavrinčík.

Stihol si už náš mladík vziať aj inšpiráciou od skúsenejších spoluhráčov? „Veľmi sa mi páči prístup Vasila Božikova, ktorý ide neustále na sto percent a ako kapitán ide skutočne príkladom. Aj od ostatných hráčov sa však snažím niečo pochytiť, často mi aj poradia, čo robiť lepšie. Výborne si rozumiem s Lucasom Lovatom, s ktorým sme si ľudsky sadli. Lucas ma vie aj často pochváliť,“ usmieva sa kapitán nášho staršieho dorastu, ktorý patrí ku generácii maturantov 2020. „Zmaturoval som bez záverečných skúšok, no poctivo som sa učil štyri roky. Keďže som veľa času strávil pri futbale, musel som škole venovať extra čas, pretože som ju nechcel zanedbávať. Tak sa mi to možno teraz takto vrátilo,“ uzavrel Samuel Lavrinčík s úsmevom na perách.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.