Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Fillo!

Všetko najlepšie, pán Fillo!

Víťaz PVP Jozef Fillo oslávil 75. narodeniny.

Člen zlatej generácie belasých a bývalý mimoriadne spoľahlivý obranca Jozef Fillo dnes oslavuje svoje 75. narodeniny. Prajeme mu k ním najmä pevné zdravie, veľa šťastia a životnej radosti. 

Jozef Fillo sa síce narodil v Trenčianskych Tepliciach, ale celé detstvo prežil v Bratislave v blízkosti Tehelného poľa a aj svoj futbalový talent rozvíjal v mládežníckych tímoch Slovana. V jesennej časti sezóny 1963/64 ho už tréner Leopold „Jim“ Šťastný vytiahol do prvého mužstva a popri skúsenejších osobnostiach ako Ján Popluhár či Anton Urban veľmi rýchlo napredoval. Jozef Fillo (na archívnej fotografii v prílohe na ramenách nadšených fanúšikov v Bazileji) mal nemalý podiel na najvýznamnejšom úspechu v klubovej histórii – triumfe Slovana v Pohári víťazov pohárov 1968/69. Odohral aj finálový súboj s Barcelonou. O rok neskôr sa tešil aj z majstrovského titulu. Československo reprezentoval v jednom oficiálnom zápase A-mužstva a pripísal si niekoľko ďalších štartov pod hlavičkou olympijského tímu či ďalších federálnych výberov.

V belasom odohral 103 ligových stretnutí, v ktorých si pripísal dva presné zásahy. Bol známy pod prezývkou "Špička" a belasý dres nosil až do roku 1972. 

Jozef Fillo bol vždy veľkým bojovníkom nielen na trávnikoch ale aj mimo nich. Pán Fillo, aj touto cestou Vám do ďalších rokov prajeme predovšetkým pevné zdravie!

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.