Úvod Správy Fortuna liga Ďakujeme fanúšikom, vrátime im to doma s Trenčínom

Ďakujeme fanúšikom, vrátime im to doma s Trenčínom

Myenty Abena v rozhovore po zápase v Trnave.

Belasí si v 155. derby pripísali štvrtú remízu v tejto sezóne a na čele tabuľky majú osembodový náskok na druhú Žilinu. Derby neprinieslo veľa vyložených šancí, často sa bojovalo v strede ihriska. Aj hráči si uvedomovali, že vedia podať lepší výkon a po zápase neboli spokojní s výkonom ani výsledkom.

„Sme sklamaní, v derby sme mali zvíťaziť. Musíme si však na rovinu povedať, že sme si nevytvorili toľko nebezpečných situácií. Prežili sme penaltu, keď nás Domino opäť skvele podržal. Z tohto pohľadu musíme brať aj bod, no chceli sme všetky tri, takže nemôžeme byť spokojní,“ povedal po stretnutí Myenty Abena.

V derby sme natiahli zaujímavú sériu bez inkasovaného gólu. Stále platí, že naposledy sme inkasovali ešte 19. októbra 2019 s Pohroním (2:1). Odvtedy naši brankári nelovili loptu zo svojej siete už 640 minút. „Z dneška si môžeme vziať nejaké pozitíva, bod sa nám v konečnom účtovaní ešte môže hodiť. Bolo by zlé vstúpiť do jarnej časti prehrou. Vnímam to tak, že po zimnej pauze musíme niekde začať. Dnes to nebolo dobré, takže už môžeme ísť len hore. Verím, že v najbližšom zápase podáme lepší výkon a vrátime sa k tomu, čo sme predvádzali na jeseň.“

Najdramatickejšie okamihy sa odohrali v druhom polčase, prišli šance na oboch stranách. Emócie vyvolala 48. minúta, keď dostal Spartak k dispozícii pokutový kop. Udialo sa tak po tom, ako Petar Orlandič padol na trávnik po súboji s Myentym Abenom. „Neviem ako to okomentovať, ale z môjho pohľadu to bol úplne normálny súboj. Ani som sa hráča nedotkol a už padal na zem. Neviem ako potom máme brániť, pretože ak toto bola penalta, tak by sa v každom zápase pískalo niekoľko pokutových kopov na oboch stranách. Chápem, že ľudia robia chyby, ale toto mohlo zmeniť celý zápas. Teším sa, že Domino opäť ukázal svoju triedu a podržal nás,“ vyhlásil náš stredný obranca.

Belasých podporovalo 1200 fanúšikov, ktorých bolo na štadióne počuť a po stretnutí aj napriek tomu, že belasí nezvíťazili, odmenili hráčov veľkým potleskom a ďakovačkou. „Fanúšikovia boli perfektní, aj napriek tomu, že sme hrali vonku, ich bolo neustále počuť a vnímali sme ich podporu. Bolo pekné, že sa nám po zápase poďakovali,“ hovorí Myenty Abena. V sobotu o 14:00 sa na Tehelnom poli stretneme v atraktívnom súboji s Trenčínom, ktorý jar otvoril osemgólovou nádielkou do siete Michaloviec. Na Tehelnom poli to môže byť veľmi atraktívny duel. „Po dnešku sme ešte viac motivovaní na Trenčín a doma chceme zvíťaziť. Myslím si, že to za dnes dlžíme aj našim fanúšikom,“ uzavrel Myenty.

Vstupenky na zápas s Trenčínom sú už v predaji on-line na Ticketmedia.sk!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.