Úvod Správy Fanúšikovia Autogramiáda belasých vyvolala veľký záujem fanúšikov

Autogramiáda belasých vyvolala veľký záujem fanúšikov

Na autogramiádu v OC CENTRAL prišlo približne päťsto priaznivcov Slovana.

ŠK Slovan pred začiatkom jarnej časti sezóny zorganizoval v OC CENTRAL autogramiádu celého A-tímu a trénera Jána Kozáka ml., spestrenú sprievodný programom a súťažami pre fanúšikov. Záujem prekonal očakávania, hráči takmer dve hodiny neúnavne podpisovali kartičky, rozprávali sa s fanúšikmi a ochotne sa na pamiatku odfotili.

Na autogramiádu prišlo približne 500 priaznivcov, ktorým ďakujeme za podporu a skvelú, pozitívnu atmosféru. Klub plánuje v podobných aktivitách pokračovať a chce ešte viac priblížiť hráčov k fanúšikom. „Sme radi, že o našich hráčov je medzi ľuďmi taký záujem. Prvýkrát sme zorganizovali tímovú autogramiádu v nákupnom centre a tešíme sa, že mala úspech. Chceme z autogramiády urobiť tradíciu a plánujeme ju vždy uskutočniť v lete pred štartom novej sezóny a v zime pred začiatkom jarnej časti. Naším zámerom je zintenzívniť vzťah medzi hráčmi a fanúšikmi. Na autogramiáde príde k podaniu rúk, krátkemu rozhovoru či k spoločnej fotografii. Priaznivci sú tak bližšie k hráčom a ak sa aj v nejakom zápase nepodarí vyhrať, dokážu odpustiť a naďalej budú verne podporovať svoj klub. Toto potrebujeme budovať, aby pribúdalo čo najviac nových a nových fanúšikov,“ povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Veľký záujem bol aj o podpisy či spoločné fotografie s Jánom Kozákom ml., ktorý na všetky žiadosti fanúšikov reagoval s úsmevom na tvári. „Účasť bola krásna, prekonala moje očakávania. Teším sa, že aj ľudia vidia, čo robíme a že zrejme ideme správnou cestou. Chodíme po celom Slovensku a viem, že Slovan má veľa fanúšikov v Bratislave aj v celej krajine a budem šťastný, ak si čoraz viac ľudí nájde cestu na štadión. Prajem si, aby sme takto spoločne ako klub rástli a získavali tak ďalších fanúšikov,“ povedal tréner belasých.

K pozitívnej nálade prispeli aj hráči, ktorí ochotne podpisovali kartičky a fotili sa na pamiatku s fanúšikmi. „Bolo to úžasné, nečakal som, že príde až toľko ľudí. Chcem vám ako fanúšikom odkázať, že vaša podpora pre nás znamená veľa a aj dnešok nám dodal nesmiernu energiu. Cítime, že stojíte pri nás a už len tým, že ste dnes prišli, ste nám pred prvým jarným zápasom veľmi pomohli,“ vyhlásil kapitán belasých Vasil Božikov.

Nadšený bol aj Aleksandar Čavrič, ktorý je v Slovane od roku 2016 a zažil tak rôzne etapy rastu klubu. „V Bratislave som ešte asi nikdy nevidel toľko ľudí na jednom priestore v nákupnom centre (úsmev). Je to dôkaz, kam sa Slovan za posledné roky posunul. Ľudia chodia na zápasy a aj dnes ukázali, že milujú svoj klub a žijú spolu s nami, čo je nesmierne dôležité. Sme na správnej ceste a veríme, že Tehelné pole bude na jar čo najviac zaplnené. Pre mňa to bola zaujímavá autogramiáda, veľa ľudí sa ma pýtalo, či už som zdravotne v poriadku a kedy sa vrátim na ihrisko. Bolo to príjemné, lebo som videl, že sa naozaj zaujímajú o to, ako sa cítim. Od budúceho týždňa by som mal začať trénovať s tímom a urobím maximum, aby som sa čím skôr objavil aj na ihrisku,“ povedal Čaki.

Ešte pred autogramiádou sa uskutočnil turnaj v hre FIFA na Xbox, pričom účastníkov finále doplnili aj naši hráči Mišo Šulla a Jurij Medveděv. Obom finalistom po zápase odovzdali svoje originálne podpísané dresy. „Bola to výborná akcia pre fanúšikov a taktiež pre nás hráčov. Prišlo viac ľudí než som pôvodne očakával a budem rád, ak sa podobná akcia zopakuje aj v budúcnosti. Môžeme sa zoznámiť a porozprávať sa s našimi priaznivcami, čo nám môže len pomôcť, pretože budeme ešte silnejší a súdržnejší. Pred štartom jari nám fanúšikovia dodali skvelú energiu,“ vyhlásil Jurij Medveděv.

Slovanisti mohli prvýkrát stretnúť aj zimné posily, medzi nimi nechýbal ani Alen Ožbolt. Taktiež sa usmieval a tešil sa z vrelého prijatia. „Autogramiáda mi len potvrdila, že ľudia v Bratislave majú Slovan naozaj radi. Fanúšikovia aj nás ako nových hráčov pekne privítali, za seba a určite aj za ostatných nových chalanov môžem povedať, že sa im pokúsime odvďačiť výkonmi na ihrisku. Vidno, že ľudia žijú so svojím klubom, dnes mi o Slovane povedali veľa pekných vecí. Nemôžem sa dočkať, kým si pred týmito fanúšikmi zahrám, aby som s nimi mohol zdieľať pozitívnu energiu,“ povedal slovinský útočník, ktorý už trénuje s tímom. Takmer dvojhodinové poskytovanie autogramov mohlo byť miestami aj fyzicky náročné, čo samozrejme myslíme s nadhľadom. „Miestami ma už bolela ruka (úsmev). Ale s dobrou náladou a úsmevom je všetko možné, som vďačný za každého fanúšika, ktorý mi podal ruku alebo sa mi prihovoril. Ľudia boli skvelí,“ uzavrel Alen Ožbolt.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.