Úvod Správy Prípravné zápasy Mustafič s gólovou premiérou, Trnovský si schuti zachytal

Mustafič s gólovou premiérou, Trnovský si schuti zachytal

Hlasy hráčov po prípravnom zápase s Rubinom Kazaň.

Belasí dnes uzavreli prvý blok sústredenia v Turecku, ktorý bol zameraný najmä na kondičnú stránku. Súboj s Rubinom Kazaň priniesol zaujímavý futbal a bol určite dobrou konfrontáciou, ktorá aj napriek tesnej prehre 1:2 priniesla viaceré pozitíva.

Priestor dostalo 20 hráčov do poľa a 2 brankári, všetci odohrali po 45 minút. Do druhého dejstva premiérovo v belasom naskočil mladý stredopoliar Alen Mustafič, ktorý je v Slovane na hosťovaní s opciou. Alen naznačil, čím môže byť v strede poľa zaujímavý a k svojmu výkonu pridal aj premiérový presný zásah, ktorým v 66. minúte vyrovnával na 1:1. „Gól pri debute ma samozrejme teší a veľa pre mňa znamená, nechcem ho však preceňovať. Vďaka patrí aj spoluhráčom, keďže Rafael Ratao mi perfektne poslal loptu na zadnú žrď a mne už len stačilo namieriť do siete,“ povedal Alen Mustafič. Noví hráči zažívajú v zimnej príprave úspešné debuty, pri prvom štarte skóroval v stredu aj ďalší mladík Žan Medved. „Chalani mi po zápase naznačovali, že som zrejme chcel napodobniť Žana, ktorý tiež skóroval pri debute v Slovane. Je určite príjemné sa práve takto uviesť v novom drese," usmieval sa Alen.

Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny, ktorý v uplynulej sezóne získal double s FK Sarajevo, naskočil do hry po niekoľkých tréningoch na sústredení. „S mužstvom som absolvoval niekoľko tréningov, čiže ešte bude priestor, aby sme sa so spoluhráčmi lepšie zohrali. Dnes sa mi však hralo dobre, i keď to ešte nebolo ideálne. V Slovane je všetko na vyššej úrovni, preto musím na sebe tvrdo pracovať. Chcem sa chopiť tejto príležitosti a túžim zabojovať o svoje miesto v tomto významnom klube,“ doplnil Alen Mustafič.

Trnovský si schuti zachytal

Na sústredení prvýkrát dostali priestor v bráne aj Martin Trnovský a Martin Ružinský. Martin Trnovský odchytal prvý polčas a predviedol niekoľko pekných zákrokov pri príležitostiach Rubinu. Odchovanec našej brankárskej akadémie opäť ukázal svoj potenciál. „Chytil som sa prvým zákrokom, keď som zneškodnil nepríjemnú „obaľovačku“ v podaní ruského hráča. Dalo mi to energiu a ešte väčšie sebavedomie do ďalšieho priebehu. Lepšie sa mi chytá, keď mám viac práce, viem sa vtedy lepšie dostať do tempa a v dobrom slova zmysle si užiť zápas. Vážim si, že som opäť dostal šancu nastúpiť za prvé mužstvo, s takými skvelými hráčmi, akých som mal pred sebou, je radosť hrať v jednom tíme,“ povedal Martin Trnovský, ktorý inkasoval až tesne pred uplynutím prvého polčasu po hlavičke Tarasova. „Bola to nešťastná situácia, lopta sa od nášho brániaceho hráča odrazila mimo môj dosah. Aj takéto veci však patria k futbalu, nič sme si navzájom nevyčítali, sme predsa jeden tím a spolu víťazíme a spolu prehrávame.“

Rubin Kazaň je síce v ruskej lige trinásty, má však vyššie ambície a kvalitný káder. Od zimnej prípravy vedie Kazaň známy tréner Leonid Sluckij a pre silnú ruskú značku je dôležité pozitívne sa prezentovať už v prípravných dueloch. Slovanisti však za svojim súperom rozhodne nezaostali a za stavu 1:1 mohli dokonca pomýšľať aj na víťazstvo. Gól síce padol do našej siete, avšak v dnešnom výkone sa dajú nájsť viaceré pozitíva. „Myslím si, že sme dnes podali dobrý výkon a dali sme do hry všetko. V prvom polčase mal Rubin možno loptu častejšie na kopačkách, no my sme mali väčšie príležitosti, keď sme už v prvej minúte trafili žrď a neskórovali sme po samostatnom úniku. Za stavu 1:1 to bolo o tom, ktorý z tímov strhne víťazstvo na svoju stranu, šance boli na oboch stranách. Prehra nás samozrejme mrzí, pretože zápasu viac svedčala remíza. Ideme však ďalej, čakajú nás ešte dva týždne sústredenia a v každom tréningu i zápase opäť necháme na ihrisku maximum,“ uzavrel náš mladý brankár.

Foto: www.rubin-kazan.ru

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.