Úvod Správy Prípravné zápasy V zaujímavom zápase sa rozhodlo až v závere

V zaujímavom zápase sa rozhodlo až v závere

ŠK Slovan podľahol Rubinu Kazaň 1:2.

V treťom prípravnom stretnutí na sústredení v Turecku odohrali belasí veľmi zaujímavý zápas s ruským Rubinom Kazaň. Duel v svižnom tempe a príležitosťami na oboch stranách priniesol tri góly a tesné víťazstvo ruského tímu. Za Slovan sa v druhom polčase presadil Alen Mustafič, ktorý skóroval pri svojom prvom štarte v belasom. Najbližšie nás čaká v stredu dvojzápas s Karpaty Ľvov (13:00) a Dynamom Brest (15:30).

Od úvodu sa hralo v svižnom tempe a už po niekoľkých sekundách sme sa mohli ujať vedenia. Dražič vystihol zlú rozohrávku Rubinu a prihral Medvedovi, ktorý zvnútra šestnástky namieril do ľavej žrde. Rubin odpovedal v 9. min, keď Markov zblízka tesne minul bránu Slovana. Po štvrťhodine vyslal Kvaratskhelia klasickú „obaľovačku,“ lopta mierila k žrdi, no Trnovský výborne zasiahol. V 25. min opäť Dražič vystihol chybu v rozohrávke ruského tímu, v nádejnej situácii však brankára neohrozil. Vzápätí Stepanov vystrelil prudko z voleja, Trnovský rýchlo zareagoval a vyrazil loptu do bezpečia. Hralo sa vo veľmi dobrom tempe, po polhodine Moha ušiel obrane Rubinu, už bol zoči-voči Konovalovovi, ktorý vybehol a zmaril Mohovi gólovú radosť. O tri minúty prešiel Medved do šestnástky, zdalo sa, že bol faulovaný, no penalta sa nepískala. Sériu šancí Slovana uzavrelo prečíslenie troch proti dvom, pri ktorom Moha namieril do pripraveného brankára. V závere prvého polčasu udrel Rubin po rohovom kope, keď sa hlavička Tarasova ešte od Mohu nešťastne odrazila mimo dosah Trnovského – 1:0.

Ján Kozák ml. cez prestávku vymenil kompletnú jedenástku, debut v belasom si odbil mladík Alen Mustafič. Hneď po niekoľkých sekundách musel zasahovať Ružinský, keď včasným vybehnutím zmaril príležitosť Rubinu. Netradične na ľavom kraji obrany hral Tzovaras, ktorý v 52. min podnikol útočný výpad po ľavej strane a jeho strieľaný center narobil Konovalovovi ťažkosti. Belasí sa snažili o vyrovnanie a dočkali sa v 66. min po rohovom kope. Holmanov center predĺžil Ratao na zadnú žrď, kde bol Mustafič a zblízka namieril do siete – 1:1. Pre Alena to bol pri debute v Slovane zároveň aj premiérový presný zásah. V 79. min prešiel aktívny Daniel po pravej strane a strieľaným centrom hľadal pred bránou Rataa, ten sa však do koncovky nedostal. Keď sa zdalo, že duel bude mať remízové vyústenie, prišiel rozhodujúci úder v podaní Rubinu. V 83. min si Zuev našiel priestor v šestnástke a vystrelil k bližšej žrdi povedľa Ružinského – 2:1. Ani následná snaha o slovanistov vyrovnanie nepriniesla a tak sme s Rubinom utrpeli prvú prehru na sústredení v Turecku.

FC Rubin Kazaň – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 42. Tarasov, 83. Zuev – 66. Mustafič

Rubin:

I. polčas: Ivan Konovalov – Dančenko, Tarasov, Starfelt, Stepanov - Podberezkin, Igor Konovalov - Davitašvili, Jevtič, Kvaratskhelia - Markov

II. polčas: Ivan Konovalov – Samošnikov, Starfelt, Agapov, Stepanov - Baškirov, Zakirov - Bakaev, Zuev, Makarov - Kvaratskhelia

Slovan:

I. polčas: Trnovský – Apau, Abena, Vernon, Lovat – Lichý, de Kamps – Dražič, Nono, Moha – Medved

II. polčas: Ružinský – Pauschek, Bajrič, Božikov, Tzovaras – Daniel, Mustafič, Ljubičič, Ratao – Potoma, Holman

Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.