Úvod Správy Transfery Slovan je na správnej ceste a bude rásť

Slovan je na správnej ceste a bude rásť

Andraž Šporar v rozlúčkovom rozhovore po prestupe do Sportingu Lisabon.

Čísla hovoria jasne – 78 zápasov, 60 gólov a 17 asistencií. Andraž Šporar za dva roky v belasom vyrástol medzi najvýraznejšie osobnosti Slovana Bratislava v novodobej histórii a nezmazateľne sa zapísal do sŕdc fanúšikov. Na záver svojho pôsobenia v klube poďakoval fanúšikom a vyjadril sa pozitívne k budúcnosti najúspešnejšieho slovenského klubu.

Andraž, čo pre teba znamenali dva roky strávené v Slovane Bratislava?

Pôsobenie v Slovane pre mňa znamená dva roky krásnych spomienok. Bolo ťažké povedať dovidenia, pretože som bol v Bratislave šťastný a so spoluhráčmi sme si výborne rozumeli. Vyhrali sme veľa zápasov a spolu s fanúšikmi sme si užili každú jednu minútu strávenú na novom Tehelnom poli. Získali sme titul i domáci pohár a uspeli sme v Európe, čiže to boli dva veľmi úspešné roky.

Ktorý okamih z pôsobenia v belasom je ten najpamätnejší?

Nedá sa vybrať jeden okamih, pretože bolo naozaj veľa pekných chvíľ. Na pomyselnom prvom mieste je u mňa postup cez PAOK Solún a potom víťazstvo v prvom domácom zápase skupiny Európskej ligy s Besiktasom.

Viackrát si povedal, že aj keby si dal sto či dvesto gólov, tak by si sa nedokázal Slovanu dostatočne odvďačiť. Čo si tým myslel?

V čase, keď som do Slovana prichádzal, som nebol v najlepšej forme. Slovan mi dôveroval a dal mi príležitosť ukázať svoje schopnosti. Vďaka tomu som sa opäť naštartoval a znovu som začal dávať góly. Boli to zatiaľ možno najdôležitejšie chvíle v mojej doterajšej kariére. Som veľmi vďačný klubu i fanúšikom za nádherné okamihy, ktoré zostanú v pamäti.

Ako si budeš aj postupom času spomínať na vzťah s fanúšikmi?

S fanúšikmi sme mali špeciálne spojenie a užíval som si možnosť hrať pred zaplneným Tehelným poľom. Veľmi si prajem, aby ich na štadión chodilo čoraz viac. Počas dvoch rokov som spoznal, že Slovan má nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku veľa priaznivcov. Som presvedčený, že potenciál tu je a verím, že ľudia začnú ešte vo väčšom počte podporovať svoj klub. Bolo krásne hrať pred nimi a ďakujem im.

So Slovanom si zažil návrat na Tehelné pole, zisk titulu i úspešnú európsku cestu. Čo si myslíš o budúcnosti klubu?

Som optimistický. Slovan je na správnej ceste a bude ďalej rásť. Myslím si, že v slovenskej lige bude ešte dlho dominovať a získavať tituly a určite môže byť úspešný aj na európskej scéne. Ak bude klub pracovať tak ako doteraz, tak si fanúšikovia môžu zvyknúť na veľké európske zápasy. Prechod z Pasienkov na Tehelné pole bol kľúčom k úspechu, pretože sa fanúšikovia vrátili na tribúny a podporovali svoj klub. Slovan ich bude potrebovať aj v budúcnosti a ešte vo väčšom počte.

Sporting hráva pravidelne skupinové fázy európskych pohárov, čiže ak by Slovan zopakoval úspech z aktuálnej sezóny, mohlo by sa stať, že by sme sa raz stretli v rovnakej skupine...

Bolo by to skvelé, ak by sa niečo také stalo. Určite by som si rád ešte niekedy zahral na Tehelnom poli, no uvidíme, čo futbalový život prinesie a ako sa bude vyvíjať budúcnosť či už mňa, Sportingu alebo Slovana. Verím, že pre všetky zúčastnené strany to bol dobrý krok a všetkým sa nám bude v budúcnosti dariť.

Andraž na svojej sociálnej sieti odkázal fanúšikom nasledovné slová:  

"Milí fanúšikovia Slovana, ďakujem vám za nádherné okamihy v belasom drese. Počas týchto dvoch rokov sa Slovan vrátil tam, kam patrí, vedie Fortuna ligu s desaťbodovým náskokom a hrá európske zápasy. Som vďačný aj všetkým spoluhráčom, pretože bez nich by som tento prestup nikdy nedosiahol. Užil som si každú jednu minútu na Tehelnom poli a aj sto či viac gólmi by som sa Slovanu nedokázal dostatočne odvďačiť. Ďakujem za všetko a pamätajte si: raz belasý, navždy belasý!
Rád vás v budúcnosti znovu uvidím,"
odkázal Andraž. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.