Úvod Správy Transfery Priorita zimného prestupového obdobia splnená, belasí posilnili ľavý kraj obrany

Priorita zimného prestupového obdobia splnená, belasí posilnili ľavý kraj obrany

ŠK Slovan podpísal 4,5 ročnú zmluvu s obrancom Lucasom Lovatom.

Prioritou Slovana Bratislava počas zimného prestupového obdobia bolo posilnenie ľavého kraja obrany a zvýšenie konkurencie na tomto poste. Vedenie klubu podpísalo 4,5 ročný kontrakt s Lucasom Lovatom, ktorý je odchovancom brazílskej futbalovej školy a na Slovensku upútal veľmi dobrými výkonmi. Lucas dnes odcestuje do Turecka a pripojí sa k mužstvu na sústredení.

Zaujímavé je, že naša nová posila práve dnes oslavuje svoje 23. narodeniny. Rodák z mesta Florianópolis futbalovo vyrastal v brazílskom Avaí FC, rok strávil v juniorskom výbere známeho klubu Grémio Porto Alegre. Začiatkom roka 2019 otvoril európsku kapitolu svojej kariéry, v priebiehajúcej sezóne odohral 22 súťažných stretnutí s bilanciou 2 góly a 7 asistencií. Hráva na ľavom kraji obrany a popri plnení defenzívnych povinností dokáže podporiť útok.

„Posilnenie a zvýšenie konkurencie na poste ľavého krajného obrancu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Lucas je hráč, ktorého dobre poznáme, pričom na Slovensku už ukázal svoju nespornú kvalitu a predovšetkým sľubný potenciál do budúcna. Je to mladý futbalista, ktorý má výborné predpoklady a veľký priestor na zlepšenie. Chceme rozvíjať jeho schopnosti, verím, že tréneri využijú svoje znalosti na maximum, aby s ním čo najlepšie pracovali a aby bol prínosom pre celé mužstvo. Príchodom Lucasa sa trénerom otvára viacero alternatív na ľavom kraji defenzívnej formácie, je to ofenzívne ladený krajný obranca, ktorý pre nás môže byť aj v budúcnosti veľmi platný. Som rád, že sme jeho príchod dotiahli do úspešného konca a som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub chce otvorene a na rovinu komunikovať skutočnosť, kde Lucas naposledy pôsobil. Podobne ako Myenty Abena, aj on naposledy hral za Spartak Trnava. „Ako som už viackrát povedal, pre nás je vždy prvoradá kvalita a nie národnosť hráča či iné faktory. Lucas kvalitu jednoznačne má a je vo výbornom futbalovom veku, keď sa môže výrazne zlepšovať. Je iné, keď angažujeme zahraničného hráča, ktorý strávil kratší čas v Trnave, než keby sme sa bavili o domácich, ortodoxných hráčoch Spartaka. Hráčov, ktorí sú Trnavčania telom a dušou, by som nikdy neangažoval. Toto však absolútne nie je prípad Lucasa Lovata a ani naposledy Myentyho Abenu, ktorý svojimi výkonmi a kvalitou jasne preukázal, že patrí do Slovana. Verím, že Lucas ho bude nasledovať, vytvorí si v Slovane a aj medzi fanúšikmi podobne silnú pozíciu ako Myenty a bude pre nás rovnako platný a prospešný,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Lucas Lovat sa teší na pôsobenie v Slovane i na opätovné stretnutie s Myentym Abenom. „Chcem sa poďakovať Slovanu za príležitosť a veľmi sa teším, že budem nosiť belasý dres. Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra. Teším sa aj na opätovné stretnutie s Myentym Abenom, ktorý je pre mňa ako brat a skvele si rozumieme. Viem, ako fanúšikovia vnímajú rivalitu medzi Slovanom a Spartakom, no môžem im odkázať, že sa nikdy nepozerám na to, čo bolo, ale len na to, čo bude. Chcem odovzdávať sto percent svojich schopností pre Slovan a potešiť našich priaznivcov. Verím, že ak sa mi to podarí, tak ma potom prijmú podobne pozitívne ako Myentyho. Veľmi si to prajem a urobím pre to maximum,“ povedala nová akvizícia Slovana.

Lucas Lovat sa narodil v brazílskom Florianópolis, futbalovo vyrastal v klube Avaí FC. V sezóne 2016/17 hral za známu značku Grémio Porto Alegre, nastupoval za výber do 20 rokov. Následne sa vrátil do Avaí FC a začiatkom roka 2019 prišiel na Slovensko. 

Na ľavom kraji obrany sa snaží o podporu útoku, výborný výkon podal okrem iných duelov aj v októbrovom stretnutí Spartak – DAC (1:2), keď strelil jediný gól svojho tímu a v zápase neúnavne operoval na ľavej strane či už v defenzíve, alebo v ofenzíve. V aktuálnej sezóne strelil vo všetkých súťažiach 2 góly a pridal 7 asistencií. 

 

Vizitka Lucasa Lovata

Krajina: Brazília

Narodený: 15. januára 1997

Výška: 183 cm

Kluby: Avaí FC (BRA), Gremio (BRA), Spartak Trnava (SVK)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.